Қозғалысқа және өнімділікке берілген есептерді қайталау
Тақырыбы: Өткенді қайталау.
Мақсаты: қозғалысқа және өнімділікке берілген есептерді қайталау, өткен есеп түрлерін шешу қабілеттерін бекіту;
есептеу дағдыларын жетілдіру, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту;
оқушылардың топпен жұмыс атқару дағдыларын жетілдіріп,
өздігінен жұмыс істеуге тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілдер: ойын, топтық жұмыс, тест
Көрнекілік: Сөзжұмбақ, ребус, үлестірмелік қималар.
Сабақ барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушыларды топтарға бөліп отырғызу. Топ ішінен бір оқушыны мұғалімдікке сайлау.
ІІ. Дайындық кезеңі.
- «Мұғалімдерге» тапсырма.
Шерлоқ Холмстың Ватсонға арналған сөздерін табу.
Кәне, есептейік! |
Холмс не деді екен?
|
- Қалған оқушылармен ауызша есептеу.
- Ең үлкен 5 таңбалы сан ең кіші 5 таңбалы саннан қанша артық?
- Ең кіші 4 таңбалы сан ең үлкен 4 таңбалы саннан нешеге кем?
- 6248 х 500 тиімді тәсілмен есепте ( 6248 х 1000 : 2)
- Сөзжұмбақ шешу.
- Сабақтың ұранын шығару.
- «Барлығы оңай, Ватсон!» — Ш. Холмстың айтқан сөзі. Ендеше бұл сөздер бүгінгі сабағымыздың ұраны болсын. Өйткені, сабақ үстінде тапсырмалардың барлығы бізге таныс, ондай есептерді, мысалдарды, теңдеулерді біз өткен болғанбыз. Жұмыстарына сәттілік тілеймін!
- Консультация беру.
«Мұғалімдерге» міндеттерін түсіндіріп, «топ журналы» беріледі. Топ ішіндегі оқушылардың жұмыстары бағаланып, соңында қорытынды баға шығарылады.
Аты | №1 | №2 | №3 | №4 |
ІІІ. Топ ішінде жұмыс.
Оқушылардың алдына бірнеше тапсырмалар ұсынылады.
Соның ішінде:
- Математикалық диктант;
- Тест;
- Қозғалысқа берілген есеп;
- Өнімділікке берілген есеп;
- Жай есеп;
- Күрделі теңдеулер;
- Амалдарды орындау;
- Геометриялық материал;
«Мұғалімдер» өздері қалаған тапсырманы өз топтарына ұсынып, тақтаға, дәптерге орындатқызады.
Тапсырмаларды таңдау кезеңі
|
Мұғалім бұл жерде тек бағыт беруші рөлінде болады.
Есептеуді білемін!
|
Мұғалімсіз болмайды! |
Топ ішінде жұмыс
|
«Топ журналын» да толтыруға үлгеру керек!
|
«Мұғалімдер» тексеру үстінде
|
Барлығы мұғалімнің бақылауында!
|
- Қорытынды.
Әр «мұғалім» оқушыларын бағалап, ұстазға жұмыс есебін береді.
- Рефлексия.
— Сабақ ұнады ма?
— Не қызықтырды сендерді?
— Мұғалімдерін баға қойған кезде әділдік көрсетті ме?
— Мұғалім болу ұнады ма ?
— Қиыншылық болды ма?(оқушылар өз пікірлерін ортаға салып, әңгімелеседі)