Іскерлік қарым – қатынас және сөз әдебі
Сабақ жоспары
Бекітемін: | Қазақ орта мектеп — интернаты | ||
Сабақ: қазақ тілі | Сынып: 10 «б» — сынып | ||
Уақыты: Күні: | Шаяхметова А.Е. | ||
Сабақтың тақырыбы: Іскерлік қарым – қатынас және сөз әдебі | |||
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға бағыт – бағдар бере отыра іскерлік деген не екендігі ьтуралы өздерінен де тікелей түсінік алу, бабалардың ойлау өмірде кездесетін іскерлік қарым – қатынастың өмірде кездесетіндігі, пайдасы мен сол іскерлік кездесулерде болатын сөз сөйлеу әдебі туралы танымдарын түсініктерін арттыр, өздерінің ойларын ортаға салып, бірімен бірі пікір алысып ойлау қабілеттерін, тілдік сөздің қорлрын дамыту, балаларды көркем таза тілде сөйлеуге тірбиелеу | |||
Ресурстар: деңгейлік тапсырмалар, таратпа қағаздар, қосымша оқулықтар, маркерлер, плакаттар, стикерлер | |||
Модульдер: талантты және дарынды балаларды оқыту, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, диалогтік оқыту
| |||
Уақыты: | Жұмыс түрі: | Мұғалім әрекеті: | Оқушы әрекеті: |
08.00-08.05 | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг | Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады | Оқушылар орындарына отырады, сабаққа дайындалаы, оқу-құралдарын дайындайды Кезекші оқушы мұғалімге есеп береді |
08.05-08.10 | Үй жұмысын тексеру Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/ | Мұғалім оқушыларға өткен тараулар бойынша сұрақтар қояды Этнолингвистка туралы түсінік сұрау | Оқушылар мұғалімге жауап береді. Бір-бірін толықтырады |
08.10-08.15 | Түсіндіру | Ресурстар таратып беремін, парақшалар таратылады, тапсырмалармен, плакат, маркер, стикерлерді беремін | Окушылар танысады, бір-бірден шығып тапсырмаларды алады, орындайды |
08.15-08.25 | Балаларға бағыт беру | Балалар, іскерлік дегенімізді сөзідер қалай түсінесіздер? Іскерлік туралы не ойлар айтар едіңіздер?
| Оқушылар топтарға бөлініп, өздерінің іскерлік туралы түсініңтерн плкактқа жазып түсіндіреді |
08.25-08.30 | Талдау | Балалар, дайын болсаңыздар ортаға шығып әр топ өздерінің жұмыстарын талдау керек
| Әр топ ортаға шығып жазған дүниелерін талдайды, бір-біріне түсіндіреді, бірін-бірі топ басшылары бағалап отырады. (оқушы жауабы). |
08.30-08.35 | Баықлау, қадағалау, ой қосу | Мұғалім әр топты бақылайды, қадағалайды | әр топ басшысы шығып және топ мүшелері ортаға шығып қорғайды |
08.35-08.40 | Қорытынды | Мұғалім мен оқушы арасындағы диалог. Оқушылар бір – біріне сұрақтар қояды
| Оқушылар жауап береді, бір-бірінің ойын толықтырып отырады. |
14.40-14.43 | Бағалау | Мұғалім бағалау парақшаларын таратып береді | әр топ басшысы шығып топ мүшелерінің барлығын өздері стикерге жазып бағалайды |
14.44-14.45 | Үй тапсырмасын беру | Жоба дайындау «Менің іскерлік қабілетім» | Күнделіктеріне жазып алады |