Сабақтың тақырыбы: »Healthy way of life»
Сабақтың тақырыбы: »Healthy way of life»
Оқып үйренудің негізгі мақсаттары:
Мақсатқа бағытталғандық; — оқушының оқу
үдерісін бақылау және реттеу;
Әр бір адамның қоғамда өз орнының ерекшелігін
ұғындыру;
Дұрыс тамақтану, саламатты өмір салтын сақтану;
мақсатында жаман, денсаулыққа зиян заттардан
аулақ болу
Оқып үйренудің нәтижесі:
Бідімді жинақтау мен іс-әрекет тәсілдерін
өзектендіру,және өзін өзі бақылау
Негізгі идеялар; «Дені саудың Жаны сау» айдарында салауатты
өмір салтын ұстану
Тапсырмалар : араласқан әріптерден тақырыпқа байланысты
сөздерді табу. Сұрақтарға жауап беру.
мақалдардың қазақша баламасын табу.
грамматиканы пайдалана отырып, жағымды
жағымсыз нәрселерді бөліп жазып, сиқырлы гүл
жасау. крассворд. диалог.
Дерек көздер. оқулық, ғаламтор, журналдар
Көрнекіліктер:
Тақырыптық суреттер,бағалау парақшасы,сиқырлы
гүл,крассворд
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Күтілетін нәтиже | Уақыт |
Cәлемдесу Жоқтама жасау Топқа бөлу Стикерлерге жазылған сөздер арқылы топқа бөлемін. | Ақ және қызыл деп жазылған стикерлер арқылы екі топқа бөлініп отырады. | Топтық жұмысқа баулу | 5 мин |
Тапсырма Араласқан әріптер | Тақырыпқа байланысты бірнеше сөздердің әріптерін араластырып беру арқылы сол сөздердің дұрыс жазылуын табады. | Ой ұшқырылығын, тапқырлығын жетілдіре отырып, сөздердің дұрыс жазылуына назар аударту. | 5 мин |
Сұрақтарға жауап беру | Салауатты өмір салтын сақтанатын оқушылар берілген сұрақтарға өздерінше жауап береді. | Белгілі бір күн тәртібін сақтауға, тамақтану ережесін білуге баулу. | 10 мин |
Мақал мәтел | Денсаулыққа байланысты екі мақал жазу, және оның қазақша баламасын табу. | Сөздік қорларының қаншалықты молдығын тексеру. | 5 мин |
Тапсырма Жағымды/Жағымсыз әсерлерден сиқырлы гүл жасау | Балалар алдарына берілген сөздердің ішінен өздеріне қатысты денсаулыққа жағымды немесе жағымсыз сөздерді теріп алып сиқырлы гүл жасап тақтаға жабыстырады. | Жақсымен жаманды, ақ пен қараны ажырата білуге баулу. | 10 мин |
Крассворд | Тақырыпқа байланысты сөздерді ұзынынан, тігінен тауып толтыру. | Дұрыс жазу,ойлау, табу мүмкіндіктерін шыңдау | 5 мин |
Диалог | Берілген мысалға қарай отырып, өзіндік диалог құру | Тілдің сынғандығын, сөздік қордың молдығын күшейту. | 3 мин |
Қорытынды | өз бағаларын есептеу | Ынталандыру | 2 мин |