Термодинамикадағы жұмыс
Сабақтың тақырыбы: Термодинамикадағы жұмыс
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Термодинамикадағы жұмыстың физикалық
мағынасымен таныстыру
Тәрбиелік: Өзіндік жұмыс жүргізгенде тапқырлыққа,
ұжыммен жұмыс жүргізгенде ынтымақтыққа
тәрбиелеу.
Дамытушылық: Салыстыра білуге, сөздік қорын молайту,
өзіндік жұмыс істету.
Оқытудың техникалық құралдары: электронды оқулық, графопроектор, компьютер, проектор.
Сабақтың әдісі: интерактивті әдістер «блиц-бақылау», «алгоритм», «бағдаршам», «мәтінге сұрақ» бойынша жұмыс істеу, тәжірибені талқылау
Сабақ түрі: Дәстүрлі, аралас
Технология: Интерактивті әдістерді қолдану «Конструктор» технологиясы
Сабақтың барысы
| Кезеңдер | техника | Әрекеті | ||
| Мұғалімнің | Оқушының | |||
| І. Ұйымдастыру кезеңі | Қызығушылықты ояту. | Сәлемдесу Оқушылардың қызығушылығын ояту | Сәлемдесу  , сабаққа дайындалу 
 | |
| ІІ.Үй тапсырмасын тексеру 
 | Блиц- бақылау (физикалық диктант) | 10 сұрақ қойылады | Сұрақтарға жауап береді, өзін-өзі тексеру 
 
 | |
| ІІІ. Үй тапсырмасын бағалау. | Балалар  берілген   кестеге  баға  нормасы   бойынша   өздерін  бағалайды,  ол бағаларды  кестенің бірінші  бағанасына  қояды. 
 
 
 
 | |||
| IV.Жаңа тақырыпты меңгеру | Мәтінге сұрақ Алгоритм | 1) Тарихи мағлумат 2) Проблемалы эксперимент | 3) Өзіндік жұмыс 4) Талқылау | |
| V. Жаңа тақырыпты бекіту. 
 | Есеп шығару | 3 логикалық сұрақтар мен 1 есеп беріледі | Сұрақтарға жауап беріп, есепті шығарады. | |
| VІ. Үй тапсырмасы 
 | Үш өлшемді деңгейлі түрде беріледі. | 
 | Үйге тапсырма алу | |
| VІІ. Бағалау. Сабақты қорыту. 
 | Өзін-өзі бағалау | Бағалау парағындағы бағалардың орташа бағасы журналға қойылады. | Бағаларын қойдыру | |
| ҮІІІ.Рефлексия | «Бағдаршамның»  В түрін  қолданады. 
 | Жасыл  — түсіндім 
 Сары – түсіндім, бірақ толық емес. Қызыл түсінбедім- 
 | Бағдаршам түсін таңдау | |
