Оксидтер. Оксидтердің жіктелуі, алу жолдары
| Сабақтың тақырыбы: Оксидтер. Оксидтердің жіктелуі, алу жолдары Сабақтың мақсаты: Оксидтердің қасиеттеін ұғындыра білу. Күтілетін нәтиже: Жоғары- Оксидтердің жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін меңгерді Орта- оксидтердің жіктелуі мен алыну жолыдарын біледі Төмен- оксидтердің жіктелуін біледі. Негізгі идея: Металдар мен бейметалдардың оттегімен әрекеттесуінен түзілетін қосылыстардың қасиеттерін ұғындыру. Дереккөздер: Интерактивті тақта, стикер, оқулық,АКТ  | |||
| Қолданылатын әдіс тәсілдер: | Инсерт әдісі,топтық жұмыс,құпия сөздің кілтін аш, жасырын элементтер 
  | ||
| Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Нәтижесі | 
| . 2 мин  | Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында бір-біріне тілек айтқызу арқылы сергіту сәтін ұйымдастырамын.  | Сергіту жаттығуын ережеге сәйкес жасай отырып, оқушылар белсенді іс-әрекет жасайды. | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады | 
|   2 мин  | Оқушыларды төртке дейін санату арқылы топтастырамын. Топтың өзара қарым қатынасын қадағалаймын. | Топтастыру ережесіне сәйкес өз топтарына орналасады | Оқушылар топқа бөліну әдісін үйренді. | 
| 9 мин | Үй тапсырмасын сұрау:      Үй тапсырмасын қарлы кесек әдісімен   қайталаймын. Жазуға химиялық реакция теңдеулерін беремін. 
 Үй тапсырмасын бағдаршам арқылы бағалаймын  | Топтағы оқушылар өзара пікірлесе отырып жауаптарын жазады. Химиялық реакция теңдеуін аяқтап, теңестіреді. Бағдаршам бағалау әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді.  | Үй тапсырмасын толық меңгергені көрінеді. Өтілген сабақ бойыншабілімдерін нақтыланды.  | 
|   
 
 5- мин  | Жаңа сабақтың тақырыбы: 1. Жаңа сабақты тақырыбын ашуда оқушыларға АКТ арқылы сөзжұмбақ бердім. Сөзжұмбақ арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашты  | Сөзжұмбақ  сұрақтарының деңгейлеріне қарай сұраққа жауап берді Жұлдызша арқылы бағалайды  | Оқушы жауаптары арқылы жаңа сабақтың тақырыбы айқындалды. | 
|   
 8 мин  | 2.Оқулықпен жұмыс жасай отырып: 1-топ оксидтердің жіктелуіне мен алынуына; 2-топ Оксидтердің физикалық қасиеттеріне 3-топ Оксидтердің химиялық қасиеттеріне 4-топ оксидтердің қолданылуы тақырыптарына постер жасаттым. Әр топ жасаған постерлерін қорғайды. 
  | Оқушылар ізденді, постермен жұмыс жасайды, 
 
 
 Ойларын еркін жеткізеді. Топ бірін-бірі басбармақ арқылы бағалайды. 
  | Оқушылар постермен жұмыс жүргізді, қорғайды. Оксидтердің қасиеттерімен таныс болды 
 
 
 
 
 
  | 
|   10 мин  | Деңгейлік тапсырмалар: Тапсырманы орындауда, оқушылар бірдей уақытта бастайды, әр қайсысы білім шыңына өз қабілеттеріне қарй жетеді. Төрт топқа жеке-жеке тапсырма беріледі. 
 Тапсырмаларды дұрыс орындаған оқушыларды критерилер арқылы бағалаймын.  | С. Оксидтердің алыну жолдары мен аттарын жазады; В.Химиялық реакцияны аяқтап алынған өнімдердің атын атайды; А.Берілген окидтердегі металдың массасын анықтайды. 
 Алдарына қойылған критерилер арқылы оқушылар өзін- өзі бағалады  | Төмен деңгейдегі— оксидтердің алыну жолдары мен аттарын жазды . Орта деңгейдегі-химиялық реакцияны аяқтап алынған өнімдердің атын атады. Жоғарғы деңгейдегі— берілген окидтердегі металдың массасын анықтады. Оқушылар өз-өзін реттеп алды.  | 
|   2 мин  | Сергіту сәтін АКТ арқылы көрсетемін «Қара жорға» әніне би қимылдарын жасайды, оқушыларды оқыту үшін ынталандырамын | Оқушылар би қимылдарын орындайды «Қара жорға»  | Оқушылардың көңілі көтеріледі, келесі тапсырмаға мұқиаттылық танытады. | 
|   3 мин  | Сабақты қортындылау мақсатында топтарға 1.Венн диаграммасы арқылы жұмыс жасау 2.Инсерт кестесі арқылы не білгенін білу. 3.Кері байланыс.  | Оқушы өз бетімен ізденуге бет алады. Кері байланыс жасайдды, сабақтан алған әсерін жазады. | Алған білімдерін салыстыруды, нені біліп, нені білмейтінін түсінді. | 
|   2 мин 
  | Бағдаршам арқылы  бағалайды; Жұлдызша арқылы бағалайды; Критерий жасау арқылы өзін-өзі бағалайды, кері байланыспен бағаланады.  | Өзіне сын көзбен қарй отырып, ыталанды 
  | Оқушылар өздері-өздерін бағалауды үйренді 
  | 
|   2 мин 
  |   Жаттығу жұмысы.Келер тапсырма бойынша тапсырма беру  |   Іздену  |   Қосымша әдебиеттер. АКТ  |