Пейзаж
Тақырыбы: Пейзаж
| Сабақтың мақсаты:
| Оқушыларға топпен жұмыс жасата отырып алғырлыққа, тапқырлыққа,байқампаздыққа, әсемдікке үйрету. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту, сана-сезіміне қозғау салу, шығармашылық жұмыс деңгейін көтеру. | ||
| Әдісі: | Диалогтық оқыту, топпен жұмыс, формативті бағалау. | ||
| Уақыты | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушылар іс-әрекеті | Ресурстар, көрнекі құралдар |
| Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі | |||
| 3 мин | 1. Оқушылармен сәлемдесу | ||
| 2. Топқа бөлу (қиынды суреттер арқылы) | Оқушылар 3 топқа бөлінеді | ||
| 2. Үй жұмысын тексеру | |||
| 5 мин
| Натюрморт тақырыбынасалған суреттері бойынша оқушылардың деңгеін анықтау. Үй тапсырмасын қайталау мақсатында сұрақтар қоямын. | Суреттерін тақтаға іледі, натюрморт сөзіне анықтама береді. Сұрақтарға жауап береді. | Слайд |
| 3. Жаңа сабаққа ену | |||
| 7 мин | 1-тапсырма Қолдарындағы қиынды суреттерді құрастырып, суреттеріңе сәйкес ат қойыңдар. | Суреттерді топ болып құрастыып, суреттеріне сәйкес ат қояды. | Плакат, маркер. |
| 2- тапсырма Суреттеріңе сәйкес ақын жазушылардың өлеңдерінен үзінді бір шумақ өлең жазыңдар. | Оқушылар тапсырма бойынша топта жұмыс жасайды, үзінді өлеңдер жазады, топтан бір оқушы баяндайды. | ||
| 8 мин | 3- тапсырма | Суретпен танысады | |
| Интерактивті тақтадан төрт жыл мезгілі көрсетіледі. | Сұрақтарға жауап береді. | ||
| 1. Мына суреттерде не бейнеленген? | Интерактивті тақта, слайд. | ||
| 2. Суреттердің қандай ерекшеліктері бар? | |||
| 3. Осы суреттердің қандай ортақ белгісі бар? | Ортақ белгі табиғат екенін табады. | ||
| Тақырып «Пейзаж» сөзі жазылады. Нақты анықтамасы көрсетіледі. | Пейзаж сөзінің анықтамасын айтады. | Интерактивті тақта, слайд. | |
| 4. Практикалық жұмыс | |||
| 10 мин | 4-тапсырма Өздеріңе ұнаған табиғат көрінісін бейнелеңдер. | Әр топ біріге отырып табиғат суреттерін салады. | Плакат, қарындаштар, акварель, қылқалам. |
| Ортақ тұжырымға келтіру. Әр топтың жұмысы ерекше құнды екенін ұғындыру. | Оқушылар суреттерін тақтаға іліп, топ атынан біреуі қорғайды. | ||
| 5. Сабақты қорытындылау | |||
| 5 мин | Бүгінгі сабақтан алған әсері жайлы жаздырту.Рефлексия | Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады. | Рефлексия парағы. |
| 6. Үйге тапсырма беру | |||
| 2 мин | «Пейзаж» тақырыбына жеке-жеке сурет салып келу. Астана қаласындағы Бәйтерек, Ханшатыры, Думан ғимараттар жайлы мағұлмат жинақтап келу. | Оқушылар берілген тапсырма бойынша дайындалулары керек.
| |
| 7. Бағалау | |||
| 5 мин
| Бағалау критерийлері бойынша өздерін бағалату. | Топ мүшелері өздерін бағалайды | Бағалау критерийлерінің сұрақтары. |