Жемістер мен көкөністер. Сілтеу есмідігі.
Пәні | Қазақ тілі | Сынып | 3 г |
Тақырыбы: | Жемістер мен көкөністер. Сілтеу есмідігі. | ||
Мақсаты: | Жемістер мен көкөністер туралы білімдерін кеңейтіп, оларды айыра білуге уйрету. Сілтеу есімдігі сөздерін қайталату. | ||
Күтілетін нәтиже: | А. Жемістер мен көкөністер туралы айта алады. В. Сілтеу есімдігі сөздерін сөйлемдерге қолдана алады. С. Алынған білімді өмірмен байланыстырады. | ||
Сабақ түрі | Топтық жұмыс, тренинг, сұрақ-жауап, АКТ |
Сабақтың өту барысы
Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті (жұмыс түрі,орындалуы,уақыты) | Тапсырма мазмұны | Оқушы әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе
| -Амандасу, түгелдеу -Назарларын сабаққа аудару. -Тренинг: шаттық шеңбері, топқа бөлу. Жемістер, жидектер, көкөністер бойынша 3 топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын тексеру Әдісі: 63 бет. 4-тапс. Жұмыстың орындалуы: Әр топтан 1,2 оқушыдан жауап береді. | Оқу құралдарын алып сабаққа әзірленеді. Мұғалімнің сұрақтарына жауап береді.Оқушылар 3 топқа бөлінеді. Әр топта 4 оқушыдан.Әр топ топтық ереже бойынша өздерін реттеп отырады.
Үй тапсырмасында 4-тапс. жатқа айтады. | Қолпаштау Смайлик Бағдаршам | Алақанды ашайық, Жылулықты шашайық Сәттілік тілеп достарға Біз сабақты бастайық | |
Тұсаукесер
| I білу: 1.Бүгінгі сабақта нені білуіміз керек? 2. Жемістер мен көкөністер. Сілтеу есмідігі. | Сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. 1. Алма, алмұрт, шие бұлар нелер? 2. Картоп, сәбіз, қызанақ бұлар нелер? | Сұрақтарға жауап беру арқылы сабақтың тақырыбын айтады.
| ||
Негізгі бөлім
|
Әдісі: Топтық, жеке жұмыс.
Әдісі: оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс Жұмыстың орындалуы: Оқулықта берілген тапсырмаларды оқу, өмірмен байланыстыру.
| Топтық жұмыс. 3-топқа: 1-тапс. Оқу, түсіндіру. 1-топ: Жемістер 2-топ: Жидектер 3-топ: Көкөністер 3-топқа: 3-тапс. Мәтінді түсініп оқу, топта талқылау, аудару, бір оқушы түсіндіру. Жұптық жұмыс: -Диалог жазып, оқу. Сергіту сәті: «Қос қарлығаш» Жеке жұмыс. 2-тапс. Суретке қарап, сөйлем құрап жазу. 3-тапс. 1-топ: Фонетикалық талдау. Алмұрт, өрік 2-топ: Тәуелдеу: өрік, сәбіз 3-топ: Жіктеу: бағбан, егінші
| Тапсырмаларды топта талқылап, өздері түсініп, келесі топтарға түсіндіреді.
Диалог құрап оқиды.
Жеке дәптерлеріне жазып, оқиды. | Тапсырмалардың дұрыстығы,қатесіз, таза, орындаулары, жазулары.
Смайлик
|
2 сынып, қазақ тілі
оқулықпен, жұмыс.
Дәптермен жұмыс |
Қорытынды
| Әдісі: жеке жұмыс | 1. «Бес жол өлең» әдісі Қызанақ-томат 2. Семантикалық кесте Жемістер жидектер көкөністер | Жеке орындап жазады. | Қолпаштау | |
Үй тапсырмасы | Орындалуы: 1. 64 бет. 1-тапс. 2. 65 бет, 4-тапс. Жаттау
| Үй тапсырмасын қалай орындау керектігін түсіндіру. | Оқушылар күнделіктеріне үй тапсырмасын жазады. | күнделік | |
Бағалау
| Әдісі: кері байланыс | Қызыл-ештене түсінбедім. Сары-әлі де сұрақтарым бар. Жасыл-барлығы түсінікті.
| Үш түрлі түстің ішінен біреуін көтереді | Бағдаршам | Бағдаршам суреті |