Жылулық қозғалыс. Броундық қозғалыс. Диффузия

 

Сабақтың тақырыбыЖылулық қозғалыс. Броундық қозғалыс. Диффузия
МақсатыОқушыларға  жылулық қозғалыс туралы мәліметтерді  оқытудың жаңа әдіс –тәсілдерін пайдалана отырып түсіну.

 

Жұмыс нәтижесіЖаңа тақырып жөнінде түсінік қалыптастырып, тақырыптың мағынасы мен мазмұнын тереңірек білу.

Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.

СілтемеБ.М.Дүйсембаев, Г.З.Байжасарова, А.А. Медетбекова Физика. 8-сынып. Алматы «Мектеп» 2012 жыл. 8-11 беттер.
Әдіс-тәсілдерФормативтік бағалау,  өзін-өзі бағалауға ықпал ету.Жаңа әдіс – тәсілдер. Сын тұрғысынан ойлау.  АКТ слайдтар
РесурстарПостер,оқулық, слайд,мұғалімге арналған нұсқаулық,АКТ, стикерлер, флипчарт, маркерлер
Сабақтың өтілетін уақыты45 минут

 

Сабақ жоспары
  1. Ұйымдастыру:  топқа бөлу, мақсат қою
  2. Сабақ барысы:  Блум таксаномиясы бойынша
  3. Рефлексия
  4. Үйге тапсырма

 

Үйге тапсырмаЕК § 1
Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

МақсатТапсырма түрі.

Түрткілер.

НәтижеБағалау
критерийлердескрипторҰпайЖиынтық баға
БілуҮй тапсырмасын сұрауда экспери-менттік тапсыр-малар беру арқылы білімін анықтау

 

Қызығушылығын ояту.

Оқушылардың қызығушылықтарын арттыру үшін «Күлегештер» әдісін пайдаланып, 4 топқа бөлемін. Эксперименттік тапасырмаЭксперименттік тапсырма жасау арқылы қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.Білім деңгейін зерделеу

 

Эксперименттік тапсырма толық жасалды3
Эксперименттік тапсырма жартылай жасалды2
Эксперименттік тапсырма жасалмады1
ТүсінуСтратегияларды жүйелі қолдану   арқылы оқушылардың жұмысын ұйымдастыру (сауал қоя білу, талдау жасай білу, баяндау және қызу ой талқысын жасай білу қабілеттерін жетілдіру жолдарын беру)

Арқылы тақырыптың идеясын түсіну

Жылулық, броундық, диффузия құбылыстары туралы  білімдерін анықтап, түсініктерін  кеңейтуАКТ ны  пайдалана отырып,электронды оқулықтан видео көрсетуТақырыптың басты идеясын табуТапсырмаларды толық орындады3
Тапсырмаларды жартылай орындады2
Мүлдем орындай алмады1
ҚолдануТақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.Топтық жұмыстарын талдау

Сергіту

І –ІІ топтар

Броундық қозғалыс туралы тәжірибе көрсетеді

ІІІ – ІҮ топтар

Диффузия құбылысына тәжірибе көрсетеді

Іс-тәжірибеде үйлестіре алдыЕсептерді толық орындады3
Есептерді жартылай орындады2
Орындай алмады1
Талдау Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,

ой шешімін табу.

Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайдыӘр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы  телефон, ғаламтор пайдалану)Салыстырады, сараптайдыдиалог құрып,қорытынды жасайды3
тек диалог құрайды2
жұмысқа қатыспайды1
ЖинақтауАлған білімдерін жинақтайдыТоптарға  тапсырма беру. Әр топ сұрақ-жауап арқылы ойларын жинақтайдыБілімдерін жинақтайды, сараптайдыЖағдаяттан шыға білу құзыретіТолық шықты3
Қиналды2
Шаға алмады1
БағалауДүниетанымын кеңейту.§1        тапсырмасын

 

орындау

Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.«Екі жұлдыз бір тілек» арқылыКреативті3
Ойы жүйелі, тың ойлы емес2
Жалпыға ортақ ой1