Сенің сыныбыңда неше ұл бала бар?
Тлеубек Құндыз Тлеубекқызы, ағылшын тілі пәні мұғалімі
Сабақтың тақырыбы: Сенің сыныбыңда неше ұл бала бар?
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың пәнге қызығушылығын арттыра отырып, ауызекі сөйлеу, қарым-қатынас жасау дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері: 1. «many, much, any» сөздерінің қолданылуын түсіндіру, білім-білік дағдыларын қалыптастыру.
- Қатесіз оқуға, таза әрі әдемі жазуға төселдіру.
- Өтілген материалды сабақ барысында қолдануға дағдыландыру
Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты таныстыру сабағы
Сабақтың типі: «Білім биржасы» ойыны
Көрнекілігі: суретті плакат,сары,қызыл, жасыл түсті акциялар, интерактивті тақта, слайд.
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі
— Good afternoon, pupils?
-Who is on duty today?
-Who is absent? O.K. Good, thank you.
- Өтілген тақырыпқа шолу
-Who wants to tell me about “there is’’, “there are” ?
-There is-in the singular, there are-in the plural form of the noun.
F.e. There is a pen on the table. There are pens on the table.
O.K. Very good.
- Үй тапсырмасын тексеру
-What was your home task?
-Ex. 11 ( p.82)
- Жаңа тақырыпты түсіндіру (1-флипчарт)
NOUN
1) Countable noun “many” 2) Uncountable noun “much”
F.e. – How many boys are there — How much juice is there in the bottle?
in your class?
— There are 6 boys in my class. -There is a little juice in the bottle .
- Ауызша жаттығу жұмыстары
Now, open your books and let’s doing exercises. The first, read the dialogue:
“How many boys are there in your class?”
Let’s do the exercises 1-3
- Суретпен жұмыс (слайд)
You must tell me the information about this picture.
1) How many boys are there….?
2) How many girls are there ….?
- Жазбаша жаттығу жұмыстары (2-флипчарт)
Next, do the exercise in written form.
- Қорытынды («Кері байланыс» стратегиясы)
- Зат есім ағылшын тілінде неше топқп бөлінеді?
- Саналатын және саналмайтын зат есім қалай айтылады?
3.Саналатын зат есімге қандай сұрақ қойылады?
4.Саналмайтын зат есімге қандай сұрақ қойылады?
- 9. Үйге тапсырма беру
Take your home task: Ex. 9. р.94 (to write about your classmates)
Now, give me your diary, I’ll put your marks.