Types of Schools.

ПәніАғылшын тіліСынып 7
Тақырыбы:Types of Schools.
Мақсаты:Мектептердің түрлерімен таныстыру.
Міндеттері:-Мектептердің түрлерімен таныстыру.

-Have to, don`t  have to, mustn`t модалды  етістіктерінің қолданылу ерекшеліктерін  ажырата білуге көмектесу.

-Мәтін тыңдату арқылы, балалардың тыңдау қабілеттерін қалыптастыру.

-Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтарға жауап бере білуге үйрету.

Күтілетін нәтиже:-Мәтінді тыңдай отырып, түсіне біледі.

-Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтарға жауап береді.

-Модалды етістіктерді қандай жағдайда қолданылатынын біледі, мәтін ішінен таба біледі.

-Модалды етістіктерді қолданып, мысал келтіре алады.

-Мектептердің  түрлерімен танысады.

Тіл тосқауылын  жеңуТірек сөздері, сөздікпен жұмыс.
Дерек көздері\Ресурстар:1.Оқулық.Cambridge University Press. Messages3.

2.Teacher`s book. Messages3.

3.Электрондық оқулық,

4.http://www.tarbie.kz/

5. Флипчарт, кесте.

Сабақ кезеңдеріӘдіс-тәсілдер:Мұғалімнің әрекетіОқушының әрекетіБағалау
Ұйымдас тыру

 

Тұсау кесер

 

Үй тапсырмасы

 

ББ көшбасшы модулі:Сыныпты ұйымдастырады, басқарады, бағыт-бағдар береді.Амандасады.Сабаққа дайындалады.

Күннің жадын тақтаға жазады.

Формативті бағалау.Критериалды бағалау.
ББмБА  жаңа тәсілдер модулі:Тренинг.Топқа бөлу мақсатында, атомдармен моллекулалар ойынын ойнауды ұсынады.

Сабақтың басынан , бағалау парақтарын таратады.

1.Балалар ортаға шақырып, бір-біріне  доп лақтыру  арқылы үй тапсырмасының 1-бөлігін өз беттерімен тексеруге ұсынады.

Мыс:Education-

Write down the word « білім» on the board.

-Балалар 6 оқушыдан бірігіп, екі  топқа бөлінеді.

 

-Бағалау парақтарын алып, сыныпта жасалатын

тапсырмалар ретімен танысады.

-Жаңа сөздерді тексереді.Орындарына отырып бағалау

парақтарына   баға қояды.

 

 

1..Жаңа сөздердің аудармасын, жазылуын біледі-2 балл.

2.Жаңа сөздердің  аудармасын біледі, бірақ жазылуында қате бар-1 балл.

2.Жұмыс кітабы:3 –жаттығу,42-бет.-Балалар бір-бірінің дәптерін алып тексереді.

-Тақтаға дұрыс варианттары жазылады.

Әр дұрыс жазылған сөйлемге  сөйлемге- 1 балл.Барлығы: 5 сөйлем.
Негізгі бөлім

 

Дарынды және талантты балалармен жұмыс модулі:

Деңгейлік тапсырмалар.

Үй тапсырмасының 3-бөлігін тексере отырып, балалардың көмегімен жаңа тақырыпқа енеді.

Ұсынылған презентацияларды қорытындылау мақсатында, тыңдап отырған  балаларға сұрақтар қояды.

«Мектептердің түрлері» тақырыбында дайындап  келген  презентацияларын басқа балаларға ұсынады.

 

 

-Сұрақтарға жауап береді.

 5-балл.

 

 

Жауап берген балаларды мадақтайды.

 

СТО:Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар.

1.7-Жаттығу, (a)94 бет.Мәтінді тыңдауға ұсынады.

Сұрақ:Does Jodie like herschool?

(Джудиге өзінің мектебі ұнайма?)

 

2.Мәтінді өз беттерімен оқи отырып, 5 себебін анықтауды сұрайды.

Сұрақ: Why does she like her school?

Мәтінді тыңдай отырып, не туралы екенін

түсінуге тырысады.

Сұраққа жауап іздейді.

 

 

Өз беттерімен мәтінді оқи отырып, себептерін анықтайды, жазады.Топтағы балалармен салыстырады.

Дұрыс жауапқа -1 балл.

 

 

 

Әр дұрыс жауапқа -1 балл.

Қорытынды.ББмБА  жаңа тәсілдер модулі:Ойлан-жұптас-талқыла.1.4- жаттығу.95-бет.а, b

-Have to, don`t  have to, mustn`t модалды етістіктері қандай жағдайда қолданылатынын анықтау үшін,  өздері аударған мәтінге сүйеніп, берілген жаттығуды негізге ала  отырып, ой қорытуларын сұрайды.

Мәтінде кездескен сөйлемдермен, жаттығуда берілген мысалдарға қарап, аудара отырып, қандай жағдайда қолданылатындығына қорытынды жасауға тырысады.

 

6-сөйлем. Әр дұрыс жауапқа -1 балл.

 

 

 

Үйге тапсырма

2-мин.

 

Талантты және дарынды балалармен жұмыс: деңгейлік тапсырмалар.1.2.-Жаттығу, (b) 94 бет.5-сөйлем.

2. «I like my school»

10-cөйлемнен кем емес шағын эссе жазу.

Балалар жасай алу мүмкіндігіне қарай, тапсырмаларды орындайды.

 

 

 

 

Әр дұрыс сөйлем: 1-балл.

Эссе:7-10-балл.

Кері байланыс

3-мин

ББмБА жаңа тәсілдер модулі:

-рефлексия әдісі.

 

Оқушылардың сабақ бойынша ой қорытуларын сұрайды; оқушылар ұсынысы арқылы келесі сабақ мақсатын айқындайды.Балалар сабақ туралы ойларын немесе ұсыныстарын

білдіреді.

Түсінбеген сұрақтары болса жазып жібереді.

 

КритерийДескрипторжоғарғы
Үй тапсырмасы1.Жаңа сөздерді жаттау.

А.Жаңа сөздердің аудармасын, жазылуын біледі.

В.Жаңа сөздердің  аудармасын біледі, бірақ жазылуында қате бар.

2.Жұмыс кітабы:3 –жаттығу,42-бет.

2. Қазақстандағы мектептердің түрлері.Презинтация дайындау.

 

2

1

 

1

5

 

2

 

 

5

5

Мәтінмен жұмыс.

 

 Сұраққа жауап беру.

1. Сұрақ:Does Jodie like herschool?

2.Себептерін анықтау. Сұрақ: Why does she like her school?

 

1

1

 

1

5

Грамматика

 

4- жаттығу.95-бет.а, b

6-сөйлем.

 

16
Барлығы20-24-5;   19-16-4;    15-8-3;24