Байқоңыр Е.Ерботин

Пән аты: ана тілі

Сыныбы: 1

Күні 26.04.13

Тақырыбы: Байқоңыр Е.Ерботин

Мақсаты:   1.Өлең мазмұнын меңгерту арқылы қазақ

жерімен,ғарышкерлерімен таныстыру

2.Тапсырмалар бойынша оқушылардың ой- өрісін, есте сақтау

қабілетін, зейінін дамыту.Белсенділігі мен шеберлік дағдысын

қалыптастыра отырып сөздік қорларын молайту

3.Патриоттық сезімге баулу,өз отанын сүйе білетін азамат ретінде

еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Көрнекілік: презентация, видео-ролиг

Сабақтың түрі . саяхат сабақ

Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап

Стратегия: «ойқозғау» «топтастыру»

 

Сабақ барысы

I Ұйымдастыру

Психалогиялық тренинг    «Жүректен-жүрекке»

II Өткенді пысықтау

 

 

Б
А
Й
Қ
О
Ң
Ы
Р

 

Проблемалық сұрақтар қою

  • Ғарышты қалай елестетесіңдер?
  • Онда нелер бар?
  • Ғарышкер қандай болу керек?

 

III  Жаңа сабақ   «Байқоңыр» туралы білімпаз атаның жауабын тыңдау (фильм көрсету)   «Ғажайыпстанға саяхат»

  • Қазақстандағы ғарыш айлағы қалай аталады екен?
  • Байқоңыр деп аталады.

Байқоңырдан ғарышқа «жұлдызға» саяхат жасап көрейік. Ол үшін тапсырмалар орындайық

IV  *Оқулықпен жұмыс

1Мұғалім оқу

2Оқушыларға оқыту, талдау

 V  *Дәптермен жұмыс

Өлеңнің ішінен бас әріппен жазылатын сөзді тауып жазу.

Дыбыстық талдау «байқоңыр»- 8д,8ә,3дауысты, 5 дау-сыз,3буын.

Сұрақ-жауап

-Ұшақ,зымыранды неге қарап жасады? ….

 

VI *Сергіту сәті

Қарлығашқа ұқсайық,

Қане қанат жазайық.

Қарлығаш боп ұшайық,

Ұшып-ұшып қонайық

*Мәтінмен жұмыс Т.Әубәкіров туралы түсінік беру

                           *Мәтінді талдау

VII.*  Ойын «жалғастыр» 

  • Егер мен ғарышкер болсам……
  • -Тағы қандай мамандық түрлерін білесіңдер
  • Топтастыру

 

 

 

Ғарышкер

 

 

 

 

VIII * Тақтамен жұмыс

Сөйлем жаздыру, байланысын жасату.

 

  • Шығармашылық тапсырма

 

 

 

 

 

 

 

Дәрігер                          мұғалім

 

IX Қорытынды

X Үйге тапсырма   «Кім болам?»  әңгіме

XI Бағалау