Қыс. М Дулатов

Сабақтың тақырыбы:  Қыс. М Дулатов

Мақсаты: Мәтіннің негізгі идеясын аша отырып, қыс туралы  білімдерін нақтылау. Оқушының сындарлы сөйлеу тілін дамыту, ойын еркін жеткізе білуге үйрету.

Міндеттер: Өздігінен шешім қабылдай отырып жұмыс істеуге , тапсырманы ұқыпты орындай білу: өз бетінше іздене білу .

Ресурс: 2-сыныпқа арналған Әдебиеттік оқу оқулығы ,интербелсенді тақта, тапсырма жазылған таратпа қағаз, түрлі-түсті стикерлер, маркерлер

Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»

Қолданылатын әдіс – тәсілдер мен стратегиялар:  «Ой шақыру», «Білемін,білгім келеді,үйрендім», «Ойлан,жұптас,бөліс», «Дана үкі», «Ассоциация»,«Венн диаграмма», өзін- өзі бағалау, кері байланыс

Уақыты

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұныМұғалім іс — әрекетіОқушы іс – әрекетіБағалауРесурстар
Ұйымдастыру кезеңі

3 минут

Психологиялық ахуалШаттық шеңбер құру.

Оқушылардың топқа бөлінуі

Шаттық шеңберін құру арқылы психологиялық дайындық жүргізу.

Оқушылар «Жаз», «Күз», «Қыс», «Көктем» жыл мезгілдері арқылы топтарға бөлу

 

Қызығушылықты ояту

7 минут

«Шифрді шешіп көр!»

 

 

«Ой шақыру» әдісі

 

 

 

«ББҮ» әдісі

 

 

 

 

 

-Жылдың қай мезгілі туралы айтылған?

-Ендеше қыс туралы не білеміз, соны стикерге жазамыз

 

ББҮ» әдісі бойынша толтыру

 

 

Оқушылар жасырылған  шифрді шешеді.

шешуі «Далада боран соғып тұр»

 

 

 

 

 

 

 

 

«ББҮ»әдісінің «Білемін» деген бөлігіне қыс туралы білетіндерін стикерге жазып, тақтаға іледі

Интербелсенді тақта,

шифр,

постер

10 минут

 

Мағынаны ажырату

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы «Қыс» тақырыбындағы мәтінмен жұмыс жүргізуОқушылар мәтінді өздері оқиды, қасындағы көршілерімен жұптасады, түсінгендерін ортаға салады.Әдебиеттік оқу кітабы
2 минутСергіту сәті«Шырша биі»Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталап билейді.Видео

 

Ой толғаныс

 

 

15  минут

«Дана үкі» әдісі

 

 

 

 

 

 

«Дана үкі» әдісі арқылы топпен жұмыс жасау.

1-топ.  «Қыс» сөзіне ассоциация

 

2-топ. «М.Дулатов»

 

 

 

 

«Қыс» деген сөзді естігенде ойларына не келеді, соны постерге түсіреді.

 

Интернеттен мағлұмат  іздейді

Постер, маркер

 

 

 

 

Ноутбук

«Венн диаграмма»

әдісі

 

 

 

 

 

3-топ. «Венн диаграмма» әдісі. Қыстың ұнамды, ұнамсыз жақтарын жазады.

 

4-топ. «Өлеңнің ұйқасын тап!»

Қыстың ұнамды, ұнамсыз жақтарын жазады.

Постерге түсіреді.

Постер
3 минут

Қорытын

ды.

Кері байланыс

 

«ББҮ» әдісі

 

«ББҮ» әдісінің «Үйрендім» деген бөлігіне стикерге жазу арқылы жабыстыру

 

Оқушылар сабақта не үйренгендерін стикерге жазып, постерге іледі.

 

 

 

Постер, стикер
3 минут

Бағалау

«Күннің шуағы» Күннің шуағына байланысты оқушылар өз-өздерін бағалауКүннің шуағы
 

2 минут

Үйге тапсырма«Қыс. М.Дулатов

 

Күнделікке жазып алдыкүнделік