Қасқыр мен түлкі (Ауған ертегісі)
| Пәні:Әдебиеттік оқу | Сыныбы: 2-сынып | Уақыты: 16.10.2014ж | 
| Сабақтың тақырыбы | Қасқыр мен түлкі (Ауған ертегісі) 
  | |
| Сілтеме | «Әдебиеттік оқулық» оқулығы, «Атамұра»2013ж Авторы:Б.Т.Қабатай.С.Р.Рахметова. Әдебиеттік оқулық 2-сынып,ИТ. | |
| Сабақтың мақсаты |  «Қасқыр мен түлкі» мәтінінің  мазмұнын  ұғыну,түсіну,мағлұмат алу. 
  | |
| Күтілетін нәтиже | «Қасқыр мен түлкі» мәтіні туралы мол мағлұмат алу.Топпен бірлесе отырып жұмыс жасауға төселу.Топтағы өзара оқытуды ұйымдастыру арқылы диалогтік әдісті ендіру,өз пікірлерін еркін айтуға үйрету.Жаңа тақырып бойынша білім жетілдіру.Ойлау қабілетін дамыту. | |
| Түйінді идеялар | «Біреуге ор қазба өзің түсесің» 
  | |
| Ресурстар | Интерактивті тақта,үлестірмелі тапсырмалар, түрлі түсті стикерлер, А3 пішімдегі парақтар, маркерлер, смайликтер | |
| Қолданылатын модульдері | 1-модуль  оқыту  мен  оқудағы   жаңа  тәсіл (топтық  жұмыс) ,4- модуль  АКТ  пайдалану (электрондық  оқулық), 2-модуль   сыни  тұрғыдан  ойлауға  үйрету Ассоциация  әдісі мозайканы  құрастыру), 3-модуль  бағалау(рефлексия),бірлесе отырып жұмбақтың мәнін ашу,постер дайындау. 
  | |
| Сабақтың кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | 
|   І.Ұйымдастыру кезеңі 
  | Мұғалім сабаққа жақсы қатысу керектігі жайлы балаларға ой тастайды. Топқа бөлу. жолбарыс,қасқыр,түлкі,арыстан мазайка суреттерін құрастыру арқылы топқа бөлінеді.  | Оқушылар назарын сабаққа аудару интерактивті тақтадан дыбыстарын тыңдату арқылы қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ жасыру арқылы ашу. 1-топ,2-топ,3-топ,4-топ  | 
|   ІІ.Үй тапсырмасын сұрау  |   1. Мазмұнындау 2.Оқушыларды тексеру қасқыр,түлкі олардың ұқсастығы жайында талдау. 
 
 
  | Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қоя отырып, мазмұнын сұрау. Қасқыр,түлкі олардың  ұқсастығы  жайында  талдау. 
 
  | 
|   ІІІ. Жаңа сабақ.  | Тақырыпты қасқыр мен түлкінің дыбыстарын интерактивті тақтадан  дыбыстарын  тыңдату арқылы  қай аңның дыбысы екенін таптыру,жұмбақ  жасыру  арқылы ашу. 
  | 1-топ:Аңдардың    дыбысын  табу. 2-топ:Жұмбақты шешу. Белестен шапқан бесті ат, Бүкір келген желісті ат. Бейғам елді іздейді, Малдан күдер үзбейді.(Қасқыр) 3-топ:Кілемшенің түріндей жүндері бар, Айбатты,жан шыдамас үндері бар.(Түлкі) 4-топ:Тақырыпты шығару. 
  | 
|   Ассоциация әдісі  | 1-топ:Оқып  шығу. 2-топ: Осы ертегі бойынша сұрақтар құрастыру. 3-топ:Ертегі бойынша сурет салып постер қорғау. 4-топ:Ертегіге сүйеніп,қасқыр мен түлкі арасындағы диалог құрау. 
  | |
|   Сергіту сәті  |        От шашу 
  | Оқушылар   Шапалақтау арқылы іс-қимыл жасайды.  | 
| V.Қорытындылау | Әр топ өздерінің топ атауындағы аңдарды сипаттайды.Төрт аңның суретін таратып беру,сол суреттерге сызба арқылы жаздыру. | Төрт топ өз топтарымен ақылдаса отырып сұрақтарға жауап береді. | 
| Үйге тапсырма | 1.Әңгімелеп  келу.             2.Ертегінің ішіндегі ақыл сөздерді жазып келу.  | |
| Бағалау | Жиынтық баға. Мадақтау. Түстер арқылы бағалау. 
  | Төрт топ бірін-бірі бағалайды. 
 
  | 
| Кері байланыс | Стикерлерді үйлестіру арқылы | Рефлекция. Сабақ туралы ойлары мен ұсыныстарын жазады. |