Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Жылдамдықтың графигі. Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі дененiң бастапқы жылдамдықсыз орын ауыстыруы.
Сабақтың тақырыбы: | Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Жылдамдықтың графигі. Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі дененiң бастапқы жылдамдықсыз орын ауыстыруы. | |
Мақсаты: | Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Жылдамдықтың графигі. Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі дененiң бастапқы жылдамдықсыз орын ауыстыруы туралы түсінік алады | |
Сілтеме | «Физика және астрономия» (автор: Р.Башарұлы) «Физика» 9 сынып электрондық оқулық | |
Оқу нәтижесі | Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Жылдамдықтың графигі. Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі дененiң бастапқы жылдамдықсыз орын ауыстыруы, формуласы туралы біледі Топпен жұмыс жасай біледі Топ ережесіне бағына біледі. Бір-бірін бағалауды үйренеді | |
Негізгі идеялар | Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі жылдамдық және орын ауыстыру. Жылдамдықтың графигі. Түзусызықты теңайнымалы қозғалыс кезіндегі дененiң бастапқы жылдамдықсыз орын ауыстыруы. | |
Ресурстар | Интерактивті тақта, постер, электрондық оқулық | |
Сабақ өткізілу уақыты: | 45 мин | |
Оқыту әдістері | Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер АКТ, СТО: сұрақ-жауап, диалог, миға шабуыл. Бағалау: формативті бағалау, стикерлер, қол шапалақтау, жиынтық бағалау Жұмыс түрлері: жұптық, топтық, жеке жұмыс | |
Дерек көздері | Физика және астрономия оқулығы | |
Тапсырмалар | Постер дайындау |
Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық дайындық | Оқушыларды топқа бөлу | Оқушылар 4 топқа бөлінеді |
І. Білу | · Сабақтың мақсатын айқындау Миға шабуыл «жылдамдық, қозғалыс» тақырыбына постер қорғауға бағыт-бағдар беру | Өздеріне мақсат қоя білуге үйренеді. Әр топ өз постерін қорғауға дайындалады. Әр топтан бір оқушы тақырыптарын қорғайды |
ІІ.Түсіну | Топтар тақырыпты оқиды, формуланы жазады тақырыптарын оқу | Әр топ тақырыпты өз беттерінше оқып, мағынасын ашады. Оқушылар сұраққа толық жауап береді. |
ІІІ. Қолдану | Есептер шығару | Есептер шығару |
ІҮ. Талдау | Интерактивті тақтадан «Физика» электрондық оқулығынан тақырыбын тыңдату. Сергіту сәті | Тақырыбқа талдау жасау |
Ү.Жинақтау
| Интерактивті тақтадан сұрақтар қою. | Сұрақтарға жауап береді. Жеке, жұптық, топтық жұмыс жасайды. |
ҮІ.Бағалау
| Формативті бағалау, «өте жақсы», «жарайсың» сөздері арқылы ынталандыру. | Оқушылар бір-бірін бағалайды. |
V. Үйге тапсырмасын беру | Тақырыпты оқу. | Оқушылар күнделіктеріне жазады. |
VII. Рефлексия
| Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма? | Смайликтер арқылы көрсету |