Сұйықтар мен газдардың қысымы.
Сабақтың тақырыбы: Сұйықтар мен газдардың қысымы.
Сабақтың мақсаты:Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін тексеру ижәне белсенділігін, қызығушылығын, оқуға ынтасын арттыру.
Сабақтың түрі: Жарыс сабақ.
Сабақтың тәрбиелік мәні: Іздемпаздыққа, өз бетімен еңбектенуге тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Әдебиет, математика, химия.
Сабақтың көрнекілігі: Сиқырлы кубик, тест, сурет-есеп, кроссворд, аспаптар, домино.
Сабақ барысы:Ұйымдастыру кезеңі.
/1-топ «Гидро», 2- топ «Аэро»/
Сабақтың барысымен таныстыру.
Кіріспесөз
Бірінші кезең:
Командалардың ұраны мен құттықтау кезеңі
Физикалық диктант
Командалардың арасындағы жарыс «Физикалық эстафета»
Екінші кезең:
Сурет-есеп / әр топтан бір-бір оқушыдан шығады/
1) Қысым
2) Тығыздық
3) Денелердің жүзуі
Үшінші кезең:
З)Эксперименттік есеп / әр топтан бір оқушы/
Төртінші кезең:
Бағдарламалық тапсырма/Әр топ екі-екі сұрақтан дайындау/
Бесінші кезең:
Кроссворд, жұмбақтар шешу.
Алтыншы кезең:
Зерделілер жарысы/ Тәжірибе, фокустар/
Жетінші кезең:
Домино ойыны: /екі оқушы / Формулалар жарысы/
Сегізінші кезең:
Капитандар жарысы:/әрқайсысына 3 сұрақтан/
Тоғызыншы кезең:
Жанкүйерлер жарысы:
Сабақ соңында алған баллдары мына төменгі кестеге толтырып, осы бойынша анықталады./Әр топқа кестелер жеке толтырылады/
Рет саны | Тапсырма
| Физикалық диктант | «Физикалық эстафета» | Сурет-есеп | Эксперименттік есеп | Бағдарламалық тапсырма | Кроссворд, жұмбақтар шешу | Зерделілер жарысы/ | Домино ойыны: | Капитандар жарысы | Жанкүйерлер жарысы:
| Барлық балл | Барлық балл саны | бағалары |
Топ мүшелерінің аты-жөндері жазылады. |
Қойылатан баға: 65-48 балл- «5»,
47-38 балл – «4»
37-27 балл – «3»
26-05 балл – «2»
Үйге тапсырма беріледі.