Тұздардың жіктелуі, алынуы химиялық қасиеттері және қолданылуы .
| Сабақтың тақырыбы: Тұздардың жіктелуі, алынуы химиялық қасиеттері және қолданылуы . Сабақтың мақсаты:. Тұздардың жіктелуі туралы мағлұмат беру. Күтілетін нәтиже: Жоғары- Тұздардың жіктелуі мен алыну жолдарын қасиеттерін меңгерді Орта- Тұздардың жіктелуі мен алынуын жолын біледі Төмен- Тұздардың жіктелуін біледі. 
 
  | 
| Негізгі идея: 
 Дереккөздер: Қолданылатын әдіс-тәсілдер:  | Металл атомдарымен  қышқыл қалдықтарынан түзілетін қосылыстарды  түсіндіру. 
 Интерактивті тақта, реактивтер мен сынауықтар, стикер, оқулық, АКТ 
 Ашық сұрақ жауап, топпен жұмыс, түртіп алу, есептер шығару жұмыс.  | 
| Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Нәтижесі | 
|   2 мин  | Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында шеңбер құрғыза тұрғызып бір-біріне тілек айтқызу арқылы сергіту сәтін ұйымдастырамын.  | Сергіту жаттығуын ережеге сәйкес жасай отырып, оқушылар белсенді іс-әрекет жасайды. | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады | 
|   2 мин  | Оқушылардың пікір алмасуын жүзеге асыру мақсатында төртке дейін санату арқылы топтастырамын. Топтың өзара қарым қатынасын қадағалаймын. | Топтастыру ережесіне сәйкес өз топтарына орналасады | Топқа бөліну әдісін үйренді. | 
| 9 мин | Үй тапсырмасын сұрау: Үй тапсырмасын жабық тест арқылы сұрадым. Мақсатым өткенді қайталау, яғни оттегінің химиялық қасиеттері тақырыбында өткендерін қайталаймын. Үйтапсырмасы бойынша бағдаршам арқылы бағалаймын | Топтағы оқушылар өзара пікірлесе отырып жауаптарын жазады. Өзара бағалау әдісі арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді.  | Өтілген сабақ бойынша білімдері нақтылады. | 
|   
 
 5 мин  | Жаңа сабақтың тақырыбы: 1. Жаңа сабақты тақырыбын ашу мақсатындаАКТ арқылы сөзжұмбақ бердім. Сөзжұмбақтан «оксидтер» деген сөз шығу керек. Осы сөзжұмбақ арқылы оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ашты  | Сөзжұмбақ сұрақтарының деңгейлеріне қарай сұраққа жауап берді | Оқушы жауаптары арқылы жаңа сабақтың тақырыбын айқындалды. | 
|   
 8 мин  | 2.Оқулықпен жұмыс жасай отырып:          1-топ оксидтердің жіктелуіне мен алынуына;                                                    2-топ  Оксидтердің физикалық қасиеттеріне                                                 3-топ  Оксидтердің химиялық қасиеттеріне                                                   4-топ оксидтердің қолданылуы тақырыптарына  постер жасаттым.  Жасаған постерлерін қорғайды. 
  | Оқушылар ізденді, постермен жұмыс жасайды, 
 
 
 Ойларын еркін жеткізеді. Топ бірін-бірі бағалайды. 
  | Оқушылар постер жасау арқылы жаңа сабақтың тақырыптарын қорғайды. 
 
 
 
 
 
 Оқушылар келесі тапсырмаға мұқиаттылық танытады.  | 
|   10 мин  | Деңгейлік тапсырмалар: Тапсырманы орындауда, оқушылар бірдей уақытта бастайды, әр қайсысы білім шыңына өз қабілеттеріне қарй жетеді. Төрт топқа жеке-жеке тапсырма беріледі. 
 Деңгейлік тапсырмаларды критерилер арқылы бағалаттым  |  Оксидтердің алыну жолдары мен аттарын жазады;        Химиялық реакцияны аяқтап алынған өнімдердің атын атайды;  Берілген  окидтердегі металдың массасын анықтайды. 
 Алдарына қойылған критерилер арқылы оқушылар өзін- өзі бағалады  | Төмен деңгейдегі— оксидтердің алыну жолдары мен аттарын жазды . Орта деңгейдегі-химиялық реакцияны аяқтап алынған өнімдердің атын атады. Жоғарғы деңгейдегі— берілген окидтердегі металдың массасын анықтады. Оқушылар өз-өзін реттеп алды.  | 
|         (мин  | Шығармашылықпен жұмыс: Оқушылар «Пирамида» ішіндегі элемент тпңбаларын пайдаланып оксидтердің формуласын құрасттыруға тапсырма бердім  | Оқушылар сыни тұрғыда ойлай отырып формулалар құрастырады. | Оқушыларда сыни тұрғыда ойлау қалыптасты. | 
|  ІV Қорытындылау (3 мин)  | 1.Венн диаграммасы арқылы жұмыс жасау 2.Инсерт кестесі арқылы не білгенін білу. 3.Кері байланыс.  | Оқушы өз бетімен ізденуге бет алады. Кері байланыс жасайдды, сабақтан алған әсерін жазады. | Алған білімдерін салыстыруды, нені біліп, нені білмейтінін түсінді. | 
|  Бағалау (2 мин) 
 Үйге тапсырма (2-мин) VI.Бағалау: (1 мин) 
  | Бағдаршам арқылы (стикерлер) бағалайды; Критерий жасау арқылы бағалайды 
 Жаттығу жұмысы.Келер тапсырма бойынша тапсырма беру  | Өзіне сын көзбен қарй отырып, ыталанды 
 Іздену  | Оқушылар өздері-өздерін бағалауды үйренді 
 Қосымша әдебиеттер. АКТ  |