Бақытсыз Жамал романы
Сабақ жоспары
| Бекітемін: | Қазақ орта мектеп — интернаты | ||
| Сабақ: қазақ әдебиеті | Сынып: 11 «а» — сынып | ||
| Уақыты: | Шаяхметова А.Е. | ||
| Сабақтың тақырыбы: Бақытсыз Жамал романы | |||
| Сабақтың мақсаты: Оқушыларға ресурстар таратып беру өздері өздігінен сабақтың тақырыбын игеру, Бақытсыз Жамал романының идеясын ашу, сөздерін, ойлау, сөйлеу қабілетеерін арттыру | |||
| Ресурстар: Оқулық, А4 форматтағы материалдар | |||
| Сабақтың әдісі: СТО стратегиялары, диалогтік оқыту, АКТ. Талантты және дарынды
| |||
| Уақыты: | Жұмыс түрі: | Мұғалім әрекеті: | Оқушы әрекеті: |
| 08.00-08.05 | Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Психологиялық тренинг | Сабақты бастамас бұрын сыныппен жылы амандасады, ынталандыру жұмысын жүргізуді ұйымдастырады | Оқушылар мұғалімнің дайындап келген тренингі арқылы сабаққа қызығады, психологиялық тренинг арқылы сабаққа қызығушылықтары артады |
| 08.05-08.10 | Үй жұмысын тексеру Сұрақ-жауап /диалогтік оқыту/ | Мұғалім оқушыларға өткен тараулар бойынша сұрақтар қояды | Оқушылар мұғалімге жауап береді. Бір-бірін толықтырады |
| 08.10-08.15 | Түсіндіру | Балалар біз бүгін сіздермен Бақытсыз Жамал романымен оқып танысамыз. Сіздерге ресурстар беремін | Оқушылар қолдарына қалам және қос парақ дайындап қояды, тақырыпты жазады |
| 08.15-08.25 | Зертттеу | Балалар, сіздер қазір оқулықтан романды оқисыздар, оқи отыра жоспар құрып отырасыздар | Оқушылар мұқият тыңдайды, романды оқиды, жоспарды топпен құрады |
| 08.25-08.30 | Талдау | Сатылай кешенді талдау жасау | Оқушылар дәптерлеріне сатылай кешенді талдау бойынша талдау жүргізеді |
| 08.25-08.30 | Қорғау | Балалар өздерінің оқып,зерттеген дүниелерін ортаға шығып қорғауларын сұраймын | Оқушылар топпен шығып, өздері орындаған жұмыстарының мазмұнын ашып, жалпы сыныпқа түсіндіреді |
| 08.30-08.35 | Қорытынды | Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды | Оқушылар сұрақтарға жауап іздейді, жауап береді, бірінің ойын екіншісі толықтырып отырады |
| 08.35-08.40 | Үй тапсырмасын беру | Бақытсыз Жамал мазмұндау. Жырдағы Жамал және Ғали бейнесіне талдау | Күнделіктеріне жазып алады |