Тақырыбы Primary, secondary school
| пәні | Ағылшын тілі | 9 «б» сыныбы | 14 қаңтар | ||||||
| Тақырыбы | Primary, secondary school | ||||||||
| Мақсаты | Англия және Қазақстан білім беру жүйесін салыстыра отырып, сөйлеуге үйрету. Білімге, ғылымға құштарлығын арттыру. Ойлау қабілетін дамыту.
| ||||||||
| Күтілетін нәтиже | Англия мен Қазақстанның білім жұйесін салыстыра отырып, сөйлейді, білімдерін жинақтай алады. | ||||||||
| сабақтың формасы | топтық жұмыс, жеке жеке жұмыс | ||||||||
| сабақтың әдісі | Блум өлшемдеріне сәйкес | ||||||||
| Ұйымдастыру 3 минут | Оқушылармен амандасу, Оқушыларды психологиялық дайындау; Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақтың жалпы мақсатын ашу. Топқа бөлу: Англия және Қазақстан сөздерін таңдау арқылы топқа бөлу | ||||||||
| Ойлау деңгейі (Блум б-ша) | мақсаты | Түрткі( тапсырма, сұрақ, ресурс) | нәтиже | бағалау | мұғалімнің іс-әрекеті | оқушының іс-әрекеті | |||
| Білу
| Өткен сабақтағы Англиядағы білім жүйесі бойынша білімдерін тексеру | Жаңа сөздер Сұрақтар
| State school – мемлекеттік мектеп Private school – жеке меншік мектеп Boarding school – интернат Kindergarten – балабақша Infant school – мектепке дейінгі даярлық топ Primary school – бастауыш мектеп Secondary school – орта мектеп Grammar school – орта мектеп Junior school – бастауыш мектеп аудармасын біледі, сұрақтарға жауап береді
| формативтік бағалау.
| Сөздердің қазақша нұсқасын айтады, сұрақтар қояды | Сөздердің ағылшын тілінде аудармасын табады, сұрақтарға жауап береді. . | |||
| Түсіну | Жаңа мәтінмен жұмыс | 1 Мәтінді оқып тыңдату. 2 Таныс емес сөздермен жұмыс
| Мәтінді оқып, түсініп, аударады. | Критериалды бағалау 1. Мәтіннің оқылуы — Қатесіз оқу — Дауыс интонациясы 2. Мазмұнын ашу — Толық ашты — Мазмұнын ашты — Мазмұнын аша алмады
| бағалау парағын беру, критерилерін түсіндіру. | Топпен мәтінді аударып, оқиды. | |||
| Қолдану | Англия мен Қазақстандағы білім жүйесін схема арқылы көрсету | Білім жүйесінің ссызбасы
| Екі елдегі білім жүйесінің айырмашылығын біледі
| Формативті бағалау. Саусақ қимылы арқылы
| Тапсырманы түсіндіреді
| Топта талқылап сызба құрады. «Қазақстан» тобы Қазақстандағы білім жұйесі, «Англия» тобы Англиядағы білім жүйесі | |||
| Талдау Жинақтау | тақырыпты бекіту, білімдерін жинақтау. | «Венн» диаграммасы
| Мәтінді салыстара отырып ұқсастықтар мен айырмашылықтарды табады | Формативті бағалау | Тапсырманы түсіндіреді | Оқушылар топпен жұмыстанады.
| |||
| Бағалау
| сыни өзіндік пікір айту. | Біздің еліміздегі білім жүйесіне қандай өзгеріс енгізер едіңіз? | Оқушылар сыни тұрғыда ойлап өздері енгізгісі келетін бір өзгерістен айтып шығады. | формативтік бағалау ең үздік сыни пікірді қол шапалақтау арқылы білу.
| |||||
| Рефлексия.
| |||||||||
Бағалау парағы (тиісті ұпайдың тұсына құстұмсық қой)
| оқушының аты-жөні | Б.Блум бой-ша деңгейі | критерий | дискриптор | ұпайы |
| Білу | ||||
| Түсіну | ||||
| Қолдану | ||||
| Талдау Жинақтау | ||||
| Бағалау | ||||
| жалпы ұпай саны: | ||||
Бағалау парағы (тиісті ұпайдың тұсына құстұмсық қой)
| оқушының аты-жөні | Б.Блум бой-ша деңгейі | критерий | дискриптор | ұпайы |
| Білу | ||||
| Түсіну | ||||
| Қолдану | ||||
| Талдау Жинақтау | ||||
| Бағалау | ||||
| жалпы ұпай саны: | ||||