Сабақтың тақырыбы: §10. Жапония. Қытай. Монғолия

Сабақтың тақырыбы: §10. Жапония. Қытай. Монғолия

Сабақтың мақсаты:

Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапонияның дамуы, Жапония милитаризмі, Жапон-Қытай соғысы, Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Қытай, Монғолия елдерінің тарихы туралы  оқушыларға түсіндіру;

Белсенділігін арттырып, білімін жетілдіру;

Тарихи санасы қалыптасқан, шығармашыл, бәсекеге барынша қабілеті ұлтжанды тұлға тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас

Әдісі: интерактивті

Көрнекілік: карта, сызба, суреттер

Сабақтың барысы:  І.Ұйымдастыру кезеңі

  • Оқу құралын тексеріп түгелдеу
  • Оқушылар зейінін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау:

Италия мен германияда фашизмнің пайда болу себептерін түсіндіріңдер

Дүниежүзілік экономикалық дағдарыс Веймар Республикасының күйреуі мен Гитлердің билікке келуінде қандай рөл атқарды?

Билік үшін күрестегі ГҰСЖП-ның саяси насихатының ерекшеліктері қандай?

Германия мен Италиядағы фашизмнің әлеуметтік құрамын кімдер құрады?

Германияда фашизмге жол берудің қандай мүмкіндіктері болды?

Экономикадағы  жаңа саясаттың мәнісі неде?

Фашистік мемлекеттер Екінші джс қарсаңында қандай саясатпен жүрді?

Жаңа сабақтың жоспары:

  1. Екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Жапонияның дамуы
  2. Жапония милитаризмі
  3. Жапон-қытай соғысы
  4. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Қытай.Қытайда Гоминьдан билігінің орнауы
  5. Чан Кайши үкіметінің (1928-1934жж.) саясаты
  6. 1927-1937 жылдардағы азаматтық соғыс
  7. 1937-1945 жылдардағы Қытай халықтарының Жапония басқыншылығына қарсы күресі.
  8. 1914-1945 жылдардағы Монғолияның саяси-экономикалық даму жолдары

Сабақты бекіту:

Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін Жапония мен Қытай қалай дамыды?

  • ылдардағы Жапонияның сыртқы саясатын сипаттап беріңдер.

Бірінші джс кейін Жапония мен Қытайда қандай оқиғалар орын алды?

1925-1927 жылдардағы Қытай революцияның  сипатын және оның ерекшеліктерін ашып көрсетіңдер.

1921 жылғы Монғолиядағы Араб революциясының мәнін ашып беріңдер

 

Бағалау: үйге тапсырма §10

Үйге тапсырма: §10.