Үшбұрыштардың түрлері, үшбұрыш тақырыбын бекіту
Сабақтың тақырыбы: Үшбұрыштардың түрлері, үшбұрыш тақырыбын бекіту
- Сабақ мақсаты:
а) Білімділік.Оқушылардың үшбұрыш тақырыбынан алған білімдерін тереңдету, жүйелеу.
ә) Тәрбиелік. Оқушыларды өзін – өзі басқаруға, ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, дәлдікке, өз мүмкіндігіне сенуге, үлкен жетістікке ұмтылуға тәрбиелеу.
б) Дамытушылық. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, білім, білік дағдыларын дамыта отырып, геометрияға деген қызығушылығын арттыру.
2. Түрі: сайыс сабақ
3. Әдісі: топпен жұмыс, жеке оқушымен жұмыс, сұрақ- жауап.
4. Көрнекілігі: интерактивті тақта, құнды қағаздар.
5. Пәнаралық байланыс: алгебра ,сызу
Сабақтың барысы:
- Ұйымдастыру кезеңі
- “Алғашқы қадам” (үй тапсырмасын тексеру)
- “Лездік тапсырма” (сұрақ – жауап)
- “Біліктілік” сайысы ( топпен жұмыс)
- “Алғырлық кілті” (кітаппен жұмыс)
- “Сергіту сәті”
- “Шешуші сәт” (сематикалық карта)
- “Үйге тапсырма”
- “Қорытындылау”
І-бөлім: «Алғашқы қадам» (Үй тапсырмасын орындап келген оқушыларды бағалау)
ІІ- бөлім: «Лездік тапсырма» (Сұрақ- жауап)
- Қандай үфигура үшбұрыш деп аталады?
- Үшбұрыштың элементтерін ата?
- Мына суреттегі қай кесінді медиана, биіктік, биссекрисса?
- Үшбұрыштар қабырғалары бойынша қандай түрге бөлінеді, оларды ата.
- Бұрыштары бойынша қанша тұрге бөлінеді, оларды ата.
- Периметр дегеніміз не?
ІІІ- бөлім: «Біліктілік сайысы» (сыныпты екі топқа боліп, топпен жұмыс. Әр топқа жеке – жеке тапсырма)
І –Т
ІІ- топ:
ІҮ- бөлім: «Алғырлық кілті» ( оқулықпен жұмыс)
№206
1)Берілгені: Шешуі:
АВС тік бұрышты үшбұрыш
=90°
=18° =180°-(90°+18°)=180°-108°=72°
табу керек: =?
Жауабы: =72°
2) Берілгені: Шешуі:
АВС тік бұрышты үшбұрыш
=90°
=56° =180°-(90°+56°)=180°-146°=34°
табу керек: =?
Жауабы: =34°
№207
2) Берілгені: Шешуі:
АВС тік бұрышты үшбұрыш а=
а=6,5см с =2*а=2*6,5=13см
=60°
табу керек: с=?
Жауабы: С=13 см
№208
2) Берілгені: Шешуі:
АВС тік бұрышты үшбұрыш а=
С = 18см а =
=30°
табу керек: а=?
Жауабы: а =9 см
Ү-бөлім: «Сергіту сәті» (бір – біріне жақсы тілектер айту)
ҮІ- бөлім:»Шешуші сәт»
Үйге тапсырма: №207(2); №209
Оқушыларды бағалау: Бағалау парағы.
қ/с | Оқушының аты — жөні | «Алғашқы қадам» | «Лездік тапсырма» | «Біліктілік сайысы» | «Алғыр лық кілті» | «Шешуші сәт» | Қорытын ды |
1 | Ахан Қ
| ||||||
2 | Әбдікерім С
| ||||||
3 | Бауыржанұлы Н
| ||||||
4 | Жандарбек М
| ||||||
5 | Қасымұлы Е
| ||||||
6 | Қасым Г
| ||||||
7 | Нұрланұлы А
| ||||||
8 | Нұрғалиқызы Ж
| ||||||
9 | Нұрахан Ж
| ||||||
10 | Сқақ И
| ||||||
11 | Сұлтанбек М
| ||||||
12 | Тұрғанбек А
| ||||||
13 | Досымжанұлы Е
|
- «5» деген баға
- «4» деген баға
- «3» деген баға