1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті
| Пәні:Қазақ әдебиеті | Сынып: 9 | Күні: 11.03.2014 жыл | ||||
| Сабақтың тақырыбы: | 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті 
 | |||||
| № 1 сабақ | ||||||
| Сабақтың мақсаты: 
 
 
 | 1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша білу. 2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындау. 3. Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырыптарына тоқталу 
 | |||||
| Күтілетін нәтиже: | 1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша біледі. 2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындай алады. 3. Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырып жағынан аша біледі. 
 | |||||
| Негізгі идеялар: 
 | Сабақ барысында 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиетіне шолу жасай отырып, ұлттық құндылықтарымызды қастерлей білуге, адамгершілік пен ұлтжандылық қасиеттер қалыптасады. | |||||
| Уақыт мин | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
| 1 | Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу. | Сәлемдесу. | ||||
| 2 | Топтық жұмысқа ұйымдастыруға дайындау. 
 | Оқушылар  өтілген тақырыптар бойынша 3 топқа жіктеледі. | Қол шапалақтау арқылы мадақтау | Қағаз қиындылары | ||
| 3 | Үй жұмысы. 
 | Өткен материалдарды ашық сұрақтар арқылы пысықтайды. | Мадақтау, формативті бағалау | |||
| Жаңа сабақтың мақсатын айту, түсіндіру, толық ақпарат беру. | «Деректер сөйлейді»  Тарихи деректер арқылы 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша біледі. Берілген тапсырмаларды бірлесіп,ауызбіршілікпен жұмыс жасайды | Элек.оқулық Ин.тақтасы маркер, плакат | ||||
| Оқулықта берілген тақырып негізінде тапсырмаларды орындату | 1-топ. 1917-1956жж қазақ әдебиетіндегі поэзия саласы 2-топ. Проза саласы 3-топ. Драматургия саласына қатысты мағлұматтарды постерге жазады. 
 
 
 | Компьютер, интер.тақтасы | ||||
| Ой қорыту мақсатында әр топқа бөлек тапсырмалар мен сұрақтар беріледі. | Топ болып бір шешімге келіп  дәлелдейді. Авторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды 
 | Мадақтау, формативті бағалау. | Инт. тақтасы, тапсырмасы бар парақшалар, 
 | |||
| Жеке оқушылармен жұмыс | Авторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды 
 
 
 | 
 | ||||
| Бағалау | Топтар бірін-бірі бағалайды. «Екі жұлдыз, бір тілек» | Формативті бағалау | Кері байланыс парақшалары | |||
| Үйге тапсырма | Ж.Аймауытовтың өмірі мен шығармашылығы жайында ізденіп келу 
 | |||||
| Сабақтың сәтті тұстары | ||||||
| Сабақтың сәтсіз тұстары | ||||||
