Паскаль тіліндегі басқару операторлары
| Күні:12.12.12 | Сыныбы:9 «А» | Мұғалімі:Есенғалиева Гүлфара Сағынғалиқызы | |||
| Тақырыбы: | Паскаль тіліндегі басқару операторлары. | ||||
| Мақсаты: | Оқушыларды басқару операторларымен таныстыру, жазылу тәртібі мен қолданылу ережесін, синтаксистік диаграммасын түсіндіру. | ||||
| Міндеті: | Есептер шығару арқылы оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту. Математикалық есептерді программалау тілі арқылы шығару. | ||||
| Нәтиже: | Білімді есепке қолдануға машықтану, есте сақтауға бейімдеу. Жол қауіпсіздігі ережесіне есеп шығару арқылы көңіл бөлу. | ||||
| Кезеңдері: | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Дифференциал | Бағалау | Ресурс |
| ІІ.Қызығушы-лықты ояту | А)Кубизм стратегиясы арқылы оқушылардың білімін тексеру. | Кубиктің қырларында жазылған сұрақтарға жауап беру. | Өтілген тақырыпқа шолу. СТО стратагиясы. | 3 балл | Кубик |
| Ә)Сауалнама-сөзжұмбақ | Сауалнамаларды интерактивті тақтадан оқып беру. Сұрақтардың дұрыстығын тексеру. | Сауалнамаларға жауап беру. | Сөзжұмбақтан жаңа сабақтың тақырыбы шығады. | 1 балл | Интерак- тивті тақта |
| ІІІ.Мағынаны тану. | А)Мысалға есеп беру арқылы жаңа сабақты түсіндіруге түсу. | Есепті шығару кезінде түйінді сөздерді меңгеру. | Есеп шығару құрылымын түсіну. | — | Интерак- тивті тақта |
| Ә) Блок-схема | Шартты операторларды блок-схема арқылы түсіндіру. | Блок-схема ретін түсіну. | Блок-схема құруды үйрену. | — | Интерак- тивті тақта |
| Б) Венн диаграммасы | Басқару мен шартты операторлары ның ұқсастықтары арқылы айырмашылықтарын түсіндіру. | Венн диаграммасын жазу. | СТО стратегиясы арқылы жаңа тақырып пен өтілген тақырыпты | — | Интерак- тивті тақта |
| В) Бекіту есебі | Мысалға есептер беру. | Есептерді бірлесе отырып шығару. | Мысалға келтірілген есеп арқылы жаңа тақырыпты бекіту. | — | Интерак- тивті тақта |
| ІV. Жаттығу кезеңі | Деңгейлік тапсырмалар беру. | Нұсқа бойынша есептерді шығару. | 3-9 балл | Жұмыс дәптері | |
| V. Ой-толғаныс. | Информатика лық диктант беру арқылы оқушылардың қабылдауын анықтау. | Диктантты тақтада жазу. | Білімді есепке алу, қабылдаула рын тексеру. | 1 балл | Интерак- тивті тақта |
| VІ. Үйге тапсырма. | п 3.5 Бақ.сұр. 1-8, Жаттығу (2 ,4, 6 ). | Күнделікке жазып алу. | Тапсырманы беру арқылы тақырыпты нығыздау. | — | Интерак- тивті тақтада жазу |
| VІІ.Бағалау. | Рейтінгілік бағалау жүйесін қолдану. | Бағалау бетшесін толтыру. | Өзін-өзі бағалауға дағдылану. | Бағалау крите риясын беру. | Интерак- тивті тақтада шығару. |
| VІІІ.Қоры-тындылау. | Сабақтың соңында рефлексия жаздыру (инсерт стратегиясы арқылы). | Инсерт (түртіп алу) стратегиясын парақшада толтырып беру. | СТО-ның инсерт стратегиясын рефлексия жазуда қолдану. | — | Интерак- тивті тақта |