Сандардың тарихы, санау жүйелері, екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру.

Сабақтың тақырыбыСабақтың мақсатыКүтілетін нәтиже
Сандардың тарихы, санау жүйелері, екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру.Оқушылардың  санау жүйелері, ондық , екілік, сегіздік, оналтылық санау жүйесі  туралы білімдерін қалыптастыру және екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру.Позициялы және позициялы емес санау жүйелері турлы түсініктерін қалыптастыру. Екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыра алады.
Ұйымдастыру кезеңі
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
1.Фотосуретпен жұмысОқушыларға мұғалім тақтадан сурет көрсетеді. Суретке қарап ойларын тыңдайды.Оқушылар суретке қарап, өз ойларын айтадыКөзбен көретін айғақтармен жұмысОқушы мен мұғалім3 минут
Негізгі кезең
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Ойлан – жұптас -бөліс әдісімен жұмыс.

(Жаңа сабақ материалы)

 

 

 

 

 

 

Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында оқулықтан оқуға тапсырма береді

 

 

 

 

 

Оқушылар оқулықтан жаңа сабаққа арналған мәтінді оқып, жұптасып талқылайды. Барлығы шеңбер бойынан орын алып тақырып бойынша позициялы және позициялы емес сандардарға мысалдар келтіріп айтып шығады.Ойлан –жұптас-бөліс

 

Уақыт шеңбері

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушы мен оқушы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық интернет жүйесі,  интерактивті тақта.
Қорытынды
ТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіӘдіс-тәсілдерҚарым-қатынасУақытРесурстар
2.

 

 

 

3.

Есептер шығару.

 

 

 

Үлдірленген критерийлер бойынша бағалау

 

 

 

 

рефлексия

 

Үйге тапсырма беру

Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.

 

Мұғалім оқушыларды бағалау үшін достық пиғылдағы критерийлері бар үлдірленген карточкалар дайындайды.

Сабақты қорытын.

 

Үйге тапсырма береді.

Берілген тапсырманы  жұптасып ондық, екілік,сегіздік, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстырады, талқылайды. Ойларын сыныппен бөліседі.

Оқушылар мұғалімнің таратып берген карточкалары арқылы бүгінгі  сабақты қалай түсінгендерін түйіндейді

 

 

Ойлан-жұптас-бөліс

 

 

 

Үлдірленген критерийлер

бойынша

өзін-өзі бағалау

 

 

Оқушы мен оқушы

 

 

Оқушы мен мұғалім.

20 минут

 

 

 

3 минут

 

 

 

 

 

2 минут

Компьютер, интерактивті тақта.