Дастарқан жасау. Туынды сын есім.

 

ТАҚЫРЫПДастарқан жасау. Туынды сын есім.
МАҚСАТЫ  Туынды сын есім жасалу жолдарын  үйрену, дастарқан жасау мәдениетіне   қатысты сөздердің қазақша атауларын есіне сақтау,бір-бірінің ойын тыңдап,нақты сөйлеуге ,бір-бірімен диалог арқылы пікір алмаса білуге,өз ойын еркін жеткізе алуға мүмкіндік алу,АКТ-ны тиімді қолдануға үйрену
КҮТІЛЕТІН НӘТИЖЕТуынды сын есімнің қалай жасалатындығын үйренеді.

Қазақша атауларды еске сақтай алады.

Бір-бірімен диалог арқылы пікір алмасуға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізе алуға талпынады.

АКТ-ны қолданудың тиімді жолдарын үйренеді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КЕЗЕҢДЕРІМҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІОҚУШЫ ӘРЕКЕТІБАҒАЛАУРЕСУРТАР
Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қызығушылықты ояту

(3 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мағынаны тану

(15 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ой толғаныс  (10 минут)

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

Сабақты талдау

 

Психологиялық тренинг  , оқушылармен топтастыру әдісін жүргізеді.

Сүйікті тағамдарын көз байлап суреттеу. (көңіл-күйлеріңіз қалай?)

 

 

 

 

 

Туынды   сын есім    тақырыбынан ,«Білетінін», «нені білгісі келетінін»  түсіру тапсырылады.Сол арқылы оқушылардан сабақтың тақырыбы туралы пікірін алады,сабақтың мақсатымен таныстырады.

 

 

«Дұрыс тамақтану режимі» тақырыбын оқып,  Тамақтану мәдениеті-1-топқа,», «Дастарқан әзірлеу» тақырыбын -2-топ  бір-бір сөйлем жазып,постер жасауға ,идеяны ашатын сөз тіркестерін –аудармасымен ойын түйіндеуге жазуға тапсыру.

Сергіту сәті   Сүйікті тағамым.

Әңгіме-дебат әдісі бойынша «иә», «жоқ» үлгісінде «Тамақтану режимін сақтау керек пе?», неге ?» деген сұрақтарға әрқайсысының пікірлерін тыңдау.

 

Кері байланыс Қалам ұсыну сұрақтары

Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір-бір сөйлемнен жазады.)

Менің өзгерісім

 

86-бет 3-тапс Мазмұнын айту

Оқушылар сабаққа келгендегі көңіл-күйін  смайлик арқылы білдіреді, нан таағамдары мен сүт тағамдары жазылған парақшаларды алу арқылы топтасады.

 

 

 

 

 

Туынды сын есімнен не білетінін,не білгісі келетінін постерге түсіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады.

 

 

 

Тақырыпты түсініп оқиды, тамақтану туралы әрқайсысы бір-бір сөйлемнен түсіріп,топтан постер құрастырады.Ой түйіндеуге(зат есім +етістік,сан есім+етістік,сын есім+зат есім)сызбасымен сөз тіркестерін,аудармасымен жасап түсіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Тамақтану режимінің ерекшелігін дәлелдеп  ,өз көзқарастарын айтады.

 

 

Смайлик арқылы көңіл-күйін біледі

 

 

«Біз не үйрендік?(әрқайсысы бір—бір сөйлемнен жазады.),сұрағын,ұсынысын жазады

Сабақ соңындағы көңіл-күйін білдіреді.

 

Диагностикалық карта арқылы(Уақыт пайдалануы,сабақтың негізгі мақсатын шеше білуі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Критериймен бағалау)

1/Тақырыпты аша білуі

 

2.Сызбамен сөз тіркесін дұрыс құрауы

3.Қазақша дұрыс жеткізе білуі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ойларын нақты дәлелдей алуы

 

 

 

 

 

 

 

Топ мүшелері өз топтарына сай,сөз бен сөз тіркесін тізбектейді.

Тақырыпты меңгергені

Ойын бір сөйлеммен нақты жеткізе білуі

 

 

 

оқулық

 

 

Мұғалімге арналған нұсқаулық

 

Психология кітабы,журна

лы.

 

 

 

 

Слайдтар

 

«Шың» кітабы

 

 

 

Қазақ тілі(қосым

ша оқулық)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қазақ тілі мен әдебиеті журналы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентация

лар