Қайталау
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты: білімділік – оқушылардың шешендік сөз тарауынан алған теориялық білімдерін қайталау және іс жүзінде қолдану жолдарын деңгейлік тапсырмалар арқылы анықтау;
тәрбиелік – жастарды елжандылыққа,ұжымшылдыққа тәрбиелеу;
дамытушылығы – іскерлік белсенділіктерін,ойлау қабілетін ауызша және жазбаша талдаулар арқылы дамыту,сөйлеу мәдениетін қалыптыстыру.
Сабақтың түрі: қайталау
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру т.б.
Сабақтың көрнекілігі: кітаптар,деңгейлік тапсырма
Пәнаралық байланыс: тарих,әдебиет
Сабақтың барысы:
а) Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу,оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
ә) Үй тапсырмасын пысықтау:
Үйге берілген жаттығуды тексеремін.Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоямын.
б) Жаңа сабақты түсіндіру:.
Жаттығумен жұмыс: 23-жаттығу Тапсырмаларды орындаңдар.
—Іргелес ауылдың малын ұрлаудай-ақ ұрлап едім, бірақ иелері із қуалап келіп, бәрін айдап әкетті,-деп сырын ашыпт бір ұры Бөлтірікке.
-Сенде әлі талай-талай нәрсе қалған екен…
-Түк те қалған жоқ. ..
Сұрақтар мен тапсырмалар
- Екеу ара өткен әңгімелесу ме,әлде көпшілік алдындағы жауаптасу ма? Ойларыңды дәлелдеңдер.
- Бөлтірік шешен пікірінше , ұрыда әлі де қалған нәрселер бар. Ол не?
Шығармашылық тапсырма
Екі не үш топқа бөлініп отырыңдар: мәтінді оқыған жүргізушінің сұрағына әр топ өз жауабының нұсқасын айтып, дәлелдесін.
Тақтамен жұмыс: Тақтаға бірнеше сөйлем жазып сатылай кешенді талдау жүргізеді.
Білімді бекіту: . Оқушыларға бірнеше сұрақтар қоя отырып, түсінбеген сұрақтарына жауап беремін.
- Толғаудың нақыл сөзден қандай айырмашылығы бар?
- терменің тоғаудан қандай айырмашылығы бар?
- Ұлттық шешендік өнердің ерекшелігі қандай?
- Би мен шешеннің айырмашылығы неде?
- Қазақ ұлтының қандай билерін білесіңдер?
Білімді бағалау: Оқушылардың жауаптарына қарай білімдері бағаланады.
Үйге тапсырма: 24-жаттығу.