Үшбұрыштар теңдігінің ІІІ белгісі

 

Сабақтың тақырыбыҮшбұрыштар теңдігінің ІІІ белгісі
МақсатыҮшбұрыштар теңдігінің белгілерін түсініп, есептер

шығаруда қолдана білуге үйрену

Күтілетін нәтижелеріА.Тең үшбұрыштарға мысалдар келтіріп, салыстыра алады;

В.Есептер шығаруда теоремалар мен аксиомалар қолданады;

С. Есептер шығаруда теорема, аксиомалар қолданып, өмірмен байланыстырып, тұжырымдайды.

Керекті жабдықтарИнтербелсенді тақта,ресурстар,маршруттық карта, үлестірмелі парақтар.
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдеріМұғалім әрекетіОқушы әрекеті
КіріспеҰйымдастыру.

Амандасу.

Сергіту сәті.(физкультминутка)

 

 

 

Топқа бөлу:

«Саяхатқа шығу» әдісі бойынша

 

 

Сергіту сәтіне белсенді тақтадан көрсетілген қимылдарды орындап, билейді.

Оқушылар  топтарға бөлінеді.

Тұсаукесер«Ой қозғау»

-Қандай фигура үшбұрыш деп аталады?

-Үшбұрыштың элементтерін атаңыз?

-Қандай үшбұрыш түрлерін білесіздер?

Интербелсенді тақта арқылы сұрақтарға жауап беріп, тұжырымдау.

 

«Қолпаштау» арқылы бағалайды

Оқушылар білімдерін кеңейтіп, білгендерімен бөліседі.

 

 

 

Жауап бергенде бір-бірлерін «қолпаштау»  әдісі арқылы қолдау көрсетеді;

Негізгі бөлім-топтық әңгіме

-«Автобус аялдамасы»

 

1.     Үшбұрыштар туралы мәлімет?

2.     Үшбұрыштар теңдігінің І , ІІ және ІІІ белгілері?

3.     Теңбүйірлі  және  тең қабырғалы үшбұрыш және оның қасиеттері?

4.     Үшбұрыштың биіктігі, биссектрисасы және медианасы?

«Сэндвич» әдісі арқылы бағалау

 

 

 

—         «бірге ойлаймыз, есептейміз, сөйлейміз»,

Маршруттық картамен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

Ауызша тест орындау (интербелсенді тақта)

Кесте толтыру

 

«Қателер қалашығы»

 

«Сөзжұмбақ шешу»

«Критерий бойынша бағалау»

Оқушылар топта берілген сұрақты  талқылап, жауап жазып және сағат тілі боынша өзге топ сұрақтарына да жауап жазып, негізін түсініп, еске түсіреді, тұжырымдайды; Кейін әр топтан бір оқушы шығып, қорғайды.

«Сэндвич» әдісі арқылы бір-бірлерінің сұрақтарға жауап беруін формативті бағалайды.

 

Кеңейтілген тапсырмалармен жұмыс (есептер шығару орындарынан және тақтада).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар жеке жұмыстанып тест жауаптарын қолдарындағы қағаз бойынша көтереді (A,B,C,D);

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар топта жұмыстанып, ортақ шешім табады.

 

 

 

 

 

Оқушылар интербелсенді тақта көмегімен үшбұрыштар қасиеттерін, теңдік белгілерінің қателерін тауып, дұрыс жауаптар береді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы, жасырын сөзді табады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топ көшбасшысы «критерий бойынша» топ мүшелерін бағалайды, топ мүшелеріне атайды;

Қорытынды

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңындағы рефлексия:

«Басбармақ»

 

 

 

 

 

 

 

«Блоб ағашы»

«Басбармақ» әдісі арқылы қорытындылау.

Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.

Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.

Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.

Өздерінің бүгінгі сабақта қатысу белсенділіктеріне сәйкес ағашқа ораналастырып, түсіндіреді.

Үйге тапсырма:№130 есеп, қайталау.Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазып алады.