Жемістер

Сабақтың тақырыбы: Жемістер.                                                                  

Оқушы: Шарипкалиев Арнур

Диогнозы:(орталық жеке жүйесінің резедуальдық-органикалық жағдайы.  Ғ-70.1 ЖТК 2 деңгейі

Тақырыбы: «Жемістер»

Мақсаты:  Жемістердің атауларын анық айтуға,оның түрлерін, пішіндерін,түстерін ажыратуға  үйрету, олардың пайдасы туралы

түсінік беру.

Тәрбиелік мақсаты: Жемістерді дұрыстап жуып, күнделікті тұрмыста пайдалануға тәрбиелеу.

Түзеу мақсаты: Көріп есте сақтау,ойлау,сөйлеу қабілеттерін дамыту,танымдылық процестерін қалыптастыру,ұсақ моторикасын дамыту.

Көрнекілігі: жемістер, суреттер, дидактикалық тапсырмалар, қап,себет.

Сабақтың түрі: қайталау

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру бөлімі.
  • Сәлеметсіңбе, Арнур

— Оқушының зейінің сабаққа аудару

 

  1. Жаңа сабақ

 

I  Танымдылық процестерін дамыту.

Арнур бүгін біз баққа барып жемістер тереміз.

  • Мынау алма терегі,ал енді алма терейік.
  • Мынау алмұрт.

Жемістердің түрлерімен таныстыру .

Алма,алмұрт,лимон, жүзім, мандарин, апельсин, т.б.

 

                             II Дұрыс сөйлеуге үйрету.

Жемістерді атымен атап сипаттама беру.

—    мынау кандай жеміс?

  • тәті ма ащы ма?
  • түсі кандай?

—    пішіні қандай?

 

  III  Ойлау, есте сақтау қабылеттерін дамыту.

Ойын: «Сиқырлы қап»

Ойын шарты: қаптын ішінен бір жемісті қолымен алып оның атаын, дәмін, түсін, пішінің айту керек

 

 

 IV Сергіту сәті:

                               Ормандағы аюдың,

Құлпынайы көп екен.

Теріп- теріп алайық,

Қалтамызға салайық.

 

V Дидактикалық ойын: «Ойлан да тап»

Ойын шарты:Көрсетілген жемістерді табу.

 

              VI Тақпақ

 

Алма баққа барайық,

Алма теріп алайық.

Ең үлкенің тәттісін,

Анамызға сыйлайық.

 

VII Ұсақ моторикасын қалыптастыру.

Дайын алманың,алмұрттың суретін бояу.

 

                                VIII Қорытынды

—   Арнұр мынау нелер?

  • Жемістер.
  • Мынау не?
  • Алма.

 

                           IX Үйге тапсырма беру.

 

Алмұртың суретін бояу.