Сипаттау мәтіні
Сабақтың тақырыбы | Сипаттау мәтіні | ||||
Сабақтың мақсаты | Сипаттау мәтіні туралы ұғымдарын тереңдету, сипаттаудың не үшін қажет екенін аңғарту. | ||||
Міндеті | Оқушыларды заттарды нақты белгілеріне қарай өзара салыстырып сипаттай білуге үйрету. Байланыстырып сөйлеу тілін, ақыл-ойын дамыту. | ||||
Нәтиже | 1.Мәтін деген не екенін біледі; 2. Мәтіннің түрлерін анықтай алады; 3.Жұппен, топпен жұмыс жасай біледі | ||||
Сабақтың түрі | Аралас сабақ | ||||
Әдіс -тәсілдер | Сыни тұрғыдан ойлауды үйрету, Оқыту және оқу үшін бағалау, Оқытудағы жаңа әдіс – тәсілдер, Оқыту мен оқуда АКТ-ны қолдану. | ||||
Қажетті материалдар | Интерактивті тақта, маркер | ||||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
1. Сәлемдесу 2. Ұйымдастыру 3. Топқа бөлу 4. Бағалау парағы
| 1. Сәлемдеседі 2. Өздерін ретке келтіру 3. Топқа бөліну Сурет қиындыларын құрастыру арқылы топқа бөлу. | ||||
І Үй тапсырмасын тексеру Әңгімелеу мәтіні неше бөліктен тұрады? Берілген жоспар бойынша құраған әңгімелеу мәтінін оқыту, талдау. -Мәтін дегеніміз не? -Мәтін түрлерін ата?
| |||||
Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | ||||
Оқушыларды топқа бөлу , Топ басшыларын сайлау Бағалау критерийлерімен таныстыру. | Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.
| ||||
ІІI Жаңа сабақ Тақырыпқа шығу мақсатында видео материал көрсетіледі
«Ой қозғау» «Бұл не?»ойынын ойнату.Ойынның шарты:әр заттың белгісі арқылы сипаттап айтып,ол заттың атын табу IY Оқулықпен жұмыс. Әр топ жекелеген тапсырмалар орындайды. 12-жаттығу Мәтінді оқып,онда не туралы айтылғанын анықта.Мәтінде не сипатталған?Қызғыштың қандай белгілері айтылған? Мәтіннің алғашқы бөлігін көшіріп жазу.Мәтіннің қай түрі екенін айту
14- жаттығу Суреттерге қарап,қарлығаш пен сауысқанды салыстырып сипаттау.
Y Сергіту сәті YI «Ойлан, жұптас, талқыла» 1-топ Сәйкестендір Сипаттау мәтіні Пайымдау мәтіні Әңгімелеу мәтіні 2-топ Аңды сипаттайды. 3-топ Тест 4-топ Сөйлемдердегі сөздердің орнын тауып жаз. Мәтінге ат қой. Құс, жыртқыш, лашын. Сұр, көк, арқасы, оның. Болып, келеді, ал, ақ, сұрлау, алқымы. Және, қанаты, ұзын, сүйір.
|
Тақырыпқа шығу үшін материалды топпен талқылап анықтайды
Оқушылар топпен жұмыс жасайды
|
әр топ бір-бірін бағалау
| |||
YIII Бағалау | Топ жетекшілері бағалау парақшасындағы ұпайларды айтып, сабақтың критетийлеріне сай оқушыға жиынтық баға қойылады. | ||||
IX Кері байланыс Бүгін не үйрендіңіздер? Сабақта үйренгенді қалайша пайдалануға болады деп ойлайсыздар? Бүгінгі сабақ қалай өтті? | Оқушылар стикерге сабақтан алған әсерлері жайлы жазады. | ||||
X Үйге тапсырма | |||||