Қосымша стандарттық программалар тарауы бойынша сабақты қорытындылау
Сабақтың тақырыбы | Қосымша стандарттық программалар тарауы бойынша сабақты қорытындылау. | ||
Мақсаты | Қосымша стандарттық программалармен жұмыстануды үйрену. | ||
Күтілетін нәтижелер
| А) Қосымша стандарттық программалардың анықтамасын біледі. В) Қосымша стандарттық программалардың терезесіндегі айырмашылықты айырады. · С) Қосымша стандарттық программаларда еркін жұмыстана алады. | ||
Керекті жабдықтар
| Оқулық «Информатика» 5 сынып. Вьюшока Е.А.,2013, Арман-ПВ.,Әдістемелік нұсқау «Информатика» Вьюшкова Е.А., 2013, Арман –ПВ., интерактивті тақта, презентация | ||
Тапсырмалар: | 1. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 2. Оқушыларға сұрақ қою және жауаптарына қарай әрекет ету. 3.Түсіну дәрежесін бағалау. 4.Сыни тұрғысынан ойлауды дамыту. 5. Өзін-өзі реттеу 6.Бірлескен оқу 7. Сыни тұрғысынан ойлауды бағалау. | ||
Сабақ барысы: | |||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе
| 8 минут | Өткенді қайталау үшін «Бинго» әдісін түсіндіреді. «Бинго» әдісінің парақтарын /қосымша1/таратады. | «Бинго» әдісінің парақтарындағы сұрақтарға жауаптар жазып, бинго деп айтады. Ортаға шығып сұрақтарды жауабымен оқиды. Оқушылар «Бас бармақ» әдісі арқылы өзара бағалайды. Қанағаттанбаған жауаптарды дұрыстап, өз ойларын айтады, жауаптарды толықтырады. |
Тұсаукесер | 3 минут | «Суреттер арқылы топтастыру» әдісін қолданып сыныпты 3 топқа бөледі. (Блокнот, калькулятор, дыбыс жазу) Оқушыға ұсынатын табыс критерийімен таныстырады Қосымша стандарттық программалар тарауынан алған білімдерін қорытындылау. | Суреттер арқылы 3 топқа топтасады. |
Негізгі бөлім
| 20минут | «Галерия» әдісі арқылы 1 топ- калькулятор тобы «Калькулятор бағдарламасының пайдасы», 2 топ- Блокнот тобы «Блокноттың пайдасы мен артықшылығы», 3 топ- Дыбыс жазу тобы «Дыбыс жазу бағдарламасының пайдасы мен артықшылығы» тақырыптарында постер қорғайды. | Оқушылар топқа бөлініп өздеріне бөлінген тақырыптар бойынша постер дайындайды және ортаға шығып қорғайды. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс беру» арқылы өзара бағалайды. |
Қорытынды | 14минут | Тарауды бекіту мақсатында «Ыстық орындық» ойын ойнату, «5:5:1» кері байланыс парақтарын таратады. «Жарайсың!» деп «Ыстық орындықтағы» оқушыны мадақтайды. Үйге тапсырма: «Қосымша стандарттық программалар» тарауы бойынша интернеттен қызықты мағұлматтар іздеуді тапсырады. | Бір орындыққа С деңгейіндегі оқушы отырады, қалғаны оған қарсы доға жасап отырады да С деңгейіндегі оқушыға сұрақтар қойылады.
|
«Бинго» /Өткенді қайталау/
Калькуляторды қалай іске қосамыз?
| Калькулятор қандай программа? | Калькулятор қандай режимдерде жұмыс жасайды? |
Блокнотты қалай іске қосамыз?
| Блокнот қандай программа? | Жазылған дыбыста ойнатқыш программа? |
Дыбыс жазу программасын қалай іске қосамыз?
| Дыбыс жазу программасы қандай программа? | Дыбысты түзету үшін қолданылатын программа? |
Кері байланыс парағы