“Modern schools” 8-сынып

Тақырыбы: “Modern schools” 8-сынып

 

Сабақ:  “Modern Schools”Мектеп:  №34 мектеп-гимназия
Күні:  19.11.2015

 

Мұғалімнің есімі:  Юсупова Б.М.

 

СЫНЫП: 8-сынып

 

Қатысқандар саны:

 

Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)Біздің еліміздегі білім жүйесі, мектеп туралы айта отырып, білім тақырыбына сөздік қорын толықтыру
Сабақ мақсаттарыБарлық оқушылар:
Білім жүйесі туралы мәтінмен танысады, жаңа сөздерді біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Жаңа сөздерді оқып, жазып, естеріне сақтайды.
Кейбір оқушылар:
Берілген сөйлемдерге сұрақ қоя біледі
Тілдік мақсатОқушылар:

Мәтінді айтып үйренеді, мазмұнын өз сөзімен жеткізе біледі

Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сөздікпен жұмыс
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақтар:
Everyone in our country has the right for education…
Сіз неліктен… екенін айта аламызба?
Every girl and every boy in our country must go to school to get education.
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Speak on the proverbs

Write the new words …..

Education is ….

Алдыңғы оқуEducation
Жоспар
Жоспарланған уақытЖоспарланған жаттығулар  ( төменде жоспарланған жаттығулар мен қатар, ескертпелерді жазыңыз)Оқу үшін бағалауРесурстар
БасталуыКіріспе. Таныстырылым

 (1-2 минут)

Ұйымдастыру

Үй тапсырмасын тексеру

Серпілген сауал

1. What can you say about modern schools?
2. What does primary mean?
3. What does ordinary mean?
4. What does secondary mean?

5. What is a curriculum?

6. What is a compulsary?

Жаңа сабақтың табыс критериийін бірге анықтау.

Білім тақырыбында жазылған  парақшаларды тарата отырып, сынып оқушыларын үш топқа бөлемін (primary, secondary, ordinary)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мектептердің түрі

ОртасыНегізгі бөлім

Берілген тақырып бойынша постер қорғау арқылы мәтінге құрылымдық талдау жасауға бағыт беру (топтық жұмыс)

І топқа-  primary school

ІІ топқа – secondary school

ІІІ топқа – ordinary school

Екі жақты түсіндірме күнделігін толтыру

(жеке жұмыс)

What is the text about?Why is it so?
 

 

 
 

 

 

Критерий арқылы

 

 

 

 

 

 

Екі жақты түсіндірме күнделігі

Қызыл, сары, жасыл түстер

АяқталуыБекіту (табыс критерийіне  қайта оралады)

«Сөздер банкісі» арқылы сабақты бекіту

 

Start, ordinary, primary, secondary, comprise, curriculum, compulsory, last

Бағалау

Үйге тапсырма  Ex 6 p 106

Рефлексия (кері байланыс)

«Алақан» әдісі арқылы

 

Бас бармақ –  керемет әрі қызықты болды!

Екінші бармақ – осыған көңіл бөлу керек.

Ортаңғы бармақ– маған  ұнаған жоқ.

Төртінші бармақ – бұл жерде орта…

Кішкентай бармақ– маған жеткіліксіз болды…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Теректегі орным»

Сөздер жазылған парақшалар

 

 

 

 

 

Парақшалар

Қосымша ақпарат:

Интернеттен  қазіргі заманауи метептер туралы  мәлімет табу (өз бетімен)

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?Бағалау- Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Дарынды және талантты оқушыларға серпілген сауалдағы жоғары дәрежелі сұрақтары және екі жақты түсіндірме күнделігі, ыру, төмен деңгейдегі оқушыларға сұрақ-жауап пен сөздікпен жұмыс берілді. 

Қалыптастырушы бағалау әдістері, критерий арқылы бағаланды

Қазақ тілі, тарих, бейнелеу өнері

Оқушылардың жұптық, топтық жұмыс жасау арқылы ұжымдық қарым-қатынас мәдениеті нығая түсті.

Оқушыларды топқа бөлуде әлеуметтік, мінез-құлық, эмоционалдық ерекшеліктері мен Power Point программасында таныстырылым ұсынуда санитарлық ережелер ескерілді.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уаұыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Сабақтың мақсаты оқушылардың 45 минут уақыт ішінде меңгеретіндей етіп алынды. Оқушылар сабақ барысында мәтінге талдау жасауды үйренді. Мақсатқа жетуге бағытталған жұмыстарды орындау барысында оқушылардың қызығушылықтары байқалды. Әр тапсырманы орындауға берілген уақытты тиімді пайдалана білдім. Сабақтағы кері байланысты ұйымдастыруға арналған «Теректегі орным» парақшаларын сабақтың басында толтыртуды ұмыт қалдырыппын. Бқл жұмыс тек сабақ соңында ғана жүзеге асырылды. Зерттеуге алған оқушыларымның деңгейлік тапсырмалардағы жауаптарында толық баяндау жеткіліксіз болды. Алдағы сабақтарымда жетек және бағыттаушы сұрақтарды қолдануды ескеруім қажет деп білемін.