Қазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары

ЖОББ Шипов орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі Жангирова Улбике Изтелеуовна
Қысқа мерзімді жоспар
Пәні: Қазақстан тарихы Сынып: 10 Мерзімі: 18.01.16
Тақырыбы: §37. Қазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары
Мақсаты: Қазақ ұлттық мемлекетінің құрылуы қарсаңындағы Қазақстанның саяси, экономикалық және этникалық жағдайымен оқушыларды жан-жақты таныстыру

Күтілетін нәтиже: Қазақ хандығының құрылуына ықпал еткен тарихи факторларды салыстыра отырып, оқушылардың танымдық қабілетін дамытып, өз бетінше қорытынды жасауға, ізденуге дағдыландыру

Бағалау критерийлері: Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау

Әдіс-тәсілдер: Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, «Шахмат», «Сиқырлы торкөздер»
Сабақтың барысы:
Кезеңі Уақыты Мұғалімнің
іс-әрекеті Оқушының
іс-әрекеті Бағалау Ресурстар
Кіріспе
2 минут
Сәлемдесу
Түгендеу
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару Оқушылар оқу құралдарын дайындайды

Ынталандыру үшін мадақтау

АКТ
Стикерлер
2 минут Оқушыларды топқа бөлу Оқушылардың қызығушылығы артады Жылдам отырған топты мадақтау А4 форматтағы қағаздар мен түрлі-түсті қарындаштар
6 минут Үй тапсырмасын сұрау
«Сиқырлы торкөздер»
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады
Интерактивті тақтада берілген торкөздерді таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді Өзін-өзі бағалау Тақырыпқа байланысты суреттер
БАҚ материалдары

Таныстырылым
2 минут Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі Өзін-өзі бағалау Электронды оқулық
Қазақстан тарихы. Қ.Атабаев
Негізгі бөлім
18 минут

Диалогтық оқыту
Мәтінді оқиды
Қазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары
Оқушы орындау керек
Мәтінмен жұмыс
Қазақстанның саяси картасымен жұмыс
Кестемен жұмыс
Өзін-өзі бағалау Қазақстанның саяси картасы
АКТ
А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар
5 минут
Жаңа сабақты қорытындылау
«Шахмат» әдісі

Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Өзін-өзі бағалау 7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы
Ғаламтор мәліметтері
Қорытынды
10 минут Суммативті бағалау
Рефлексия жасау
Үйге тапсырма Оқушы өзін-өзі бағалайды
Рефлексия
Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу Бағалау
Рефлексия
Рефлексия