Мәтін тақырыбы

 

Сабақтың тақырыбы

Мәтін тақырыбы.

Мақсаты

 

Балалардың мәтін туралы білім,біліктерін пысықтау,толықтыру
Күтілетін нәтижелер

 

А.Мәтін туралы ойлана алады ,мәтінді құруды біледі.

В.Мәтін сұрақтарына жауап бере алады.

С. Өз ойларынан мәтін құра алады.

Керекті жабдықтарМәтін түрлері көрсетілген сызба,топшамалар
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңдеріМұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе

 

 

 

Оқушылармен амандасу.

Психологиялық дайындық

Топтастыру.Күз құбылыстары:жаңбыр,шық,бұлт,жел.

Сыныпта ынтымақтас

тық атмосферасын қалыптастыру.

Тұсаукесер

 

 

 

 

Қызығушылықпен назарға қол жеткізу, пайымдауға және сыни ойлауға себепші болу. Оқушыларға « Менің күшігім» атты мәтінін оқу. – Бұл не?

1.Оқушыларға  сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Сабақтың табыс критериін құрғызу.

 

2.Үйге берілген 4-жаттығудың орындалуын тексеру

Тапсырмасы: берілге күзгі жапырақтардың орнына тиісті сөздерді қойып жазу.

 

Критерий құру.

 

Негізгі бөлім

 

 

 

 

Жаңа білім

А)  Балалар мәтін туралы осыған дейін не білеміз еске түсіріп ортаға  салайық.

Балалар өз ойларын ортаға .салады.

Мәтін

↓            ↓                         ↓

әңгімелеу        сипаттау          пайымдау

ә)Оқулықпен жұмыс

1-жаттығу

Оқы.

Мәтінде не туралы айтылған?

Мәтінге тақырып дұрыс қойылған ба?

  Қуанышты күн.

Сен мәтінді қалай атар едің?

Неге олай атадың?

Мәтіннің тақырыбы дегеніміз не?

Б)Топпен мәтінмен жұмыс,талдау.

Мәтінді оқы.

Мағынасына қарай мәтіннің басталуын таңда.

Өз таңдауынды түсіндір.

Толықтырылған мәтінді көшіріп жаз.

Дәптермен жұмыс.

2-жаттығу.

В)Топтық  тапсырма

Берілген жоспар бойынша мәтін құрастыру.

1/Орман  ішіндегі  жалғыз аяқ жолмен келе жаттық.

2/Ормандағы ағаштардың жапырақтары сарғая бастапты.

3/Бір күні орманнан көжек тауып алдық.

Сергіту сәті

Ойын «Кім шапшаң?»

Ойынның шарты:Балаларға мәтіндер оқылады.Сол мәтіндер қай түріне жататынын анықтау керек.Кім көп шешсе, сол женімпаз.

Жеке оқушыларға топшамамен жұмыс

Жұппен тексеру.

Топшама мен жұмыс.

Балаларға топшамалар беріледі.Сол топшамалардағы тапсырмаларды орындаулары шарт.

 

Ауызша

топпен жұмыс орындау

Тексеру

Оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тақтада орындау

 

 

 

 

 

 

 

 

Жеке оқушы топшамамен жұмыс жасайды

Қорытынды

 

 

 

 

«10 сұрақ » әдісімен сабақты бекіту.

Бүгін қандай тапсырмалар орындадық?

-Саған қандай тапсырма ұнады?

— Мәтін тақырыбы дегеніміз не?

 Үйге тапсырма.

3-жаттығу.

Мәтінді оқып,аяқтап жазу.

Бағалау. Бағдаршам әдісі арқылы бағалау.

 

 

 

Бағдаршам әдісі арқылы бағалау.

Сабақтың өзіндік талдауы

 

 

Сабақ бойынша өзгертулер