Қосу және азайту. 26+34, 60-26
Сабақтың тақырыбы | Қосу және азайту. 26+34, 60-26 | ||
Мақсаты
| Санның ондық құрамы жайындағы білімге сүйеніп, | ||
Күтілетін нәтижелер
| 1.Геометриялық фигуралардың ішінен шаршыны таба алады. 2.Есепті әртүрлі тәсілмен шығара алады. | ||
Керекті жабдықтар
| Математика оқулығы, Т.Қ.Оспанов, Ш.Х.Құрманалина, Ж.Т.Қайыңбаев, К.Ә.Ерешева, М.В.Маркина, интербелсенді тақта, суреттер, бағалау парағы, рефлексия парағы | ||
Сабақ барысы: | |||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті |
Кіріспе
|
| Бұрыштар арқылы топқа бөлу, «Серпілмелі доп» әдісімен ауызша есептер шығару, үй тапсырмасын сұрау, | Төртбұрыш, үшбұрыш, шаршы арқылы үш топқа бөлінді. 9-дың қосу кестесін сұрау. |
Тұсаукесер
|
| 1-топ-Артық, 2-топ-Кем, 3-топ-Тең 63+21=84 24+65=89 72+17=89 84 — 21=63 89 — 24= 65 89 — 72=17 Көркем жазу.Математикалық диктант. 1. 30 — бен 13 — тің айырмасынан 8 — ді азайт. (30 — 13)- 8=9 2. 7 мен 6 — ның қосындысына 9 — қос. (7+6) +9=22 3. 33 — ке 16 мен 9 — дың айырмасын қос. 33+ (16 — 9)=40 «Жоғалған саны тап» ойыны. 20+50 =70 80 — 20 =60 20+60=80 60 — 20= 40 90 — 30 =30 | Сұрақтарға жауап береді.
Күннің жадысын, тақырыпты дәптерге жазады.
Оқушылар табыс критерийлерін мұғаліммен бірге құрады.
|
Негізгі бөлім
Сергіту сәті | Жаңа тақырып. 1. Үлестірмелі карточкамен жұмыс. 20+30=50 6+4=10 50+10=601-карточка Жазуларды пайдаланып, қосудың тәсілдерін түсіндіру. 2-карточка «Гүлдер теру» ойны. Слайд. Азайтудың тәсілдерін түсіндіру. Тақтаға әр қатардан 4 оқушы шығып түсіндіреді.
| Сұрақтарға жауап береді.
Жеке орындайды. Көршілерімен ауыстырып тексереді.
Оқушылар пікірін тыңдау, қорытындылау.
Оқушылар топпен жұмыстанады, Әр топ өз жұмыстарын қорғайды, басқа топ оқушыларын жұмыстарын бағалайды.
| |
Қорытынды
Үйге тапсырма
Бағалау
Кері байланыс |
| Шығармашылық тапсырма: Өзіндік жұмыс. 37+43= (30+40)+(7+3)=70+10=80
Дәптермен жұмыс, №6, 7
Бағалау парақшасын толтыру
| Оқушылар сабақ басында берілген бағалау парақтарындағы табыс критерийлеріне өздерінің қаншалықты жеткендігін бағалайды
Күнделікке жазып алады.
Сабақ бойынша пікірлерін рефлексия парақтарына жазады
|