Енгізу және шығару операторлары

ТақырыбыЕнгізу және шығару операторлары.
Мақсаты

 

Енгізу және шығару операторларымен, олардың жазылу ережесімен танысу. Түрлерін ажыратуға үйрету.
Күтілетін нәтижеА.   Енгізу және шығару ұғымдарын біліп түсінеді.
В.    Паскаль тілінде мәлімет енгізетін  және нәтижені экранға шығаратын операторларын ажырата алады.
С.    Паскальда программа құру кезінде операторларды қолдана алады.
Дереккөздер, құрал-жабдықтарДербес компьютер, слайд, ноутбуктер, «Басбармақ», «Смайлик», стикер.
Сабақтың барысыУақытыМұғалім әрекетіОқушы әрекеті
Кіріспе

 

 

 

10 мин— Амандасу.

— Ыңтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін 2 топқа бөлу.

— «Конверт- сұрақ»  әдісі арқылы үй тапсырмасын тексереді.

«Смайлик» арқылы бағалатады.

— Амандасады

— 1-топ – « READ»,

— 2-топ – « WRITE».

— «Конверт-сұрақ» әдісімен тексерілген үй тапсырмасын «Смайлик» арқылы өзара топта бағалайды.

Тұсаукесер

 

 

 

5 мин— Сабақтың мақсатын, табыс критерийін шығаруды ұсыну.

Әріптерден сөздер құрастыру арқылы жаңа тақырыпқа көшеді.

— табыс критерийісін шығарады.

 

Құрастырған сөйлемді оқып өздерінің ойларын айтады.

Негізгі бөлім

 

 

 

 

 

20 минҚосымша мәліметтен  «Енгізу және шығару операторлары» туралы мәтін мазмұнымен  жеке оқытып таныстырады.

«Ойлан. Жұптас. Бөліс» әдісімен жаңа тақырыпты топта талқылауды ұсынады.

— Тұжырымдамалық карта жасатады:

1-топ — « READ»,

2-топ — «WRITE» тақырыпты қорғатады.

Тұжырымдамалық картаны «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен өзара топта бағалатады.

 

Бағалау критериі арқылы өзін-өзі бағалатады.

  -«Енгізу және шығару операторлары» туралы жеке мәтінмен танысып, жұпта талқылайды, топта бөліседі.

 

 

 

Тұжырымдамалық карта жасайды:

1-топ –« READ»,

2-топ – «WRITE»

тақырыпты қорғайды.

 

 

—  Тұжырымдамалық картаны «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісімен өзара топта бағалайды.

 

 

Бағалау критериі арқылы өзін-өзі бағалайды.

Қорытынды

 

 

 

10 мин— «Автор орындығы» әдісі бойынша сабақты қорытындылатады.

Рефлексия парағын толтыру

 

Бүгін  мен    ……………………………. білдім.

………………………………..  қызықты болды.

…………………………………  қиын болды.

Мен   ………………………………..    үйрендім.

Мен тапсырмаларды …………………………..   орындадым.

……………………….      орындап көремін.

………………………….  мені таң қалдырды.

Өмір үшін сабақ маған ………………….   берді.

……………………. мен орындай алдым.

Енді мен ………………………..істей аламын.

 

— Оқушылар авторға  сұрақтар қояды.

 

 

 

Рефлексия  жасайды.