«What is your mother like?»

 

 

Тақырыбы:  «What is your mother like?»

Мақсаты: оқушыларды сын есімдермен таныстыра отырып, өз аналары жайлы айтуға үйрету, тақырып аясында сөздік қорларын молайту.                                          

Қолданылған модуль: «Білім беру және білім алудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау»

Оқытудың әдіс-тәсілдері: «Блум таксономиясы»,«Ой қозғау», «Екі жақты күнделік», «Бұл ақпарат дұрыс па, әлде жалған ба?» , «Топтастыру», «Сұрақ менен, жауап сізден»

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Не істеймін?

Оқушының іс-әрекеті:Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық  және т.б қажет?
І. Ой қозғау

Сұрақтар қойып, бүгінгі күннін тақырыбын ашады.

-How are you?

-How old are you?

-What is your mother’s name?

— Do you love your mother?

 

Оқушылар ой қозғау сұрақтарына жауап береді

 

 

Интербелсенді тақта

ІІ. Оқу мақсатын алға қою

Мақсаты: оқушыларды сын есімдермен таныстыра отырып, өз аналары жайлы айтуға үйрету, тақырып аясында сөздік қорларын молайту.                                       

 

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып сабаққа мақсат қоюға қатысады

 

 

 

ІІІ. Phonetic drill

I love my dear mother

I love her very much

And do you love your mother?

Of course and very much

 

Оқушылар фонетикалық жаттығуды мұғалімнің соңынан қайталап айтады

 

Интербелсенді тақта

 

ІV. Үй тапсырмасын сұрау

 

Оқушылар үй тапсырмасын айтады, тексертедідәптер
V. « Білу»

Жаңа лексиканы енгізу.

Жаңа лексиканы енгізу мақсатында оқушыларға жаңа сөздер, транскрипция және оның аудармасы қазақ тілінде бөлек  жазылған сөздер таратылады. Оқушылар тапсырманы орындап, жауабын айтқаннан кейін дұрыс жауабы интерактивті тақта арқылы көрсетіледі.

 

VI. Түсіну.

To read and translate the dialogue.

Диалогты оқу қазақ тіліне аудару.

 

 

VII. «Қолдану»

«Күн мен түн» әдісі

Дайын жауаптар жасырылып тұрады, оқушылар жазып болғаннан кейін интербелсенді тақтада орындарына әкеліп қояды

day      night
She is tall

She is thin

She is fat

 

 

She isn’t tall

She isn’t thin                                                 She isn’t fat

VIII . «Талдау»

 «Бұл ақпарат жалған дұрыс па әлде жалған ба» әдісі

Оқушыларға диалог бойынша сөйлемдер беріледі.

 

ІХ . Жинақтау.

 «Топтастыру» әдісі

What is your mother like?

beautiful

 
tall                                                 strict

 
short                                             fat

 

thin                       kind

 

Х. «Бағалау»

«Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі

Тест түрінде алынады.

1.What is your mother’s name?

a) she is 36

b) her name is Alma

c) she is kind

 

Оқушыларға жаңа  сөздерің транскрипциясы мен қазақ тіліндегі аудармасы таратылады

Оқушылар сөздерді мұғалімнің соңынан топпен қайталайды.

 

 

 

 

Оқушылар оқулықтан диалогты оқиды, қазақ тіліне аударады.

 

 

 

Оқушылар орындарында отырып сөйлемдерді болымсыз түрге айналдырады, дәптерлеріне жазып болған соң интербелсенді тақтада (флипчарт) орындарына жылжытып қойып шығады

 

 

 

Оқушылар диалогқа қарап сөйлемдердің дұрыс немесе қате екендігін айтады

 

 

 

 

 

 

2-3 оқушы шығып тақтадағы тірек сөздерді қолданып өз анасын сипаттап айтады

 

 

 

 

 

 

Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді

 

Үлестірмелі материал

Интербелсенді тақта

 

 

Сөздік, қалам

 

 

 

 

оқулық

 

 

 

 

 

 

 

Дәптер, қалам

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

Қорытындылау

а) бағалау: Сабақ барысында бірін- өзін-өзі бағалау, бейресми бағалау түрін қолдану.

Қателесіп, не болмаса тапсырмаларды орындауда қиналған оқушыларды да ынталандыру.

 

Homework: тақырыпқа байланысты диалог құрап келу, жаңа сөздерді жаттап келу

 

Оқушылар жауап парағына өздеріне әр кезең бойынша баға қойып отырады

 

 

 

Оқушылар үй тапсырмасын күделіктеріне жазып алады.

 

 

 

Бағалау парағы

 

 

 

 

 

Күнделік, қалам

Рефлексия

«Еркін  микрофон» әдісі қолданылады

Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады.микрофон