«Көңілді қыс». Жіңішке дауысты дыбыстар.
Сабақтың тақырыбы: | «Көңілді қыс». Жіңішке дауысты дыбыстар. |
Сабақтың мақсаты: | Оқушыларды өлеңді мәнерлеп оқуға жаттықтыру, ойын жүйелі жинақтап сөйлеуге үйрету және жіңішке дауысты дыбыстар туралы білімін кеңейту. |
Күтілетін нәтиже: | Алған білімдерін өмірде қолдана білу. |
Әдіс-тәсілдер: | Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту. |
Ресурстар: | АКТ,флитчарттар,маркер,қыс туралы тақырыпты суреттер, |
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Психологиялық дайындық Топқа бөліну | 3 минут | Оқушыларды шаттық шеңберіне тұрғызу. «Қыс» тақырыбында тренинг. «Қар», «қырау», «боран», «тұман» бойынша топқа бөлінеді | Тренинг біткеннен кейін,топқа бөлініп отыру. |
Үй жұмысын тексеру | 10 минут | Өрмекші,құмырсқа,қарлығаш | Рөлге бөліп сахналау |
Білу Ой ашар | 5 минут | Дауысты дыбыстар
жуан жіңішке | Өткенге шолу,білімдерін толықтыру |
Бейне үзінді «Қыс қызықтары» | 2 минут | «Әли мен Айя» туралы бине үзіндіні көрсету. | Оқушылар көргендерін талқыға салады |
Түсіну Жаңа сабақ
| 10 минут | Өлеңді мәнерлеп оқу. -Өлеңде қыс мезгілі қалай суреттелген? -Қысқы ойын түрлерін ата? -Өлеңнен жіңішке дауысты дыбысы бар сөздерді тап. | Тізбек бойынша оқыту Сұрақтарға жауап береді |
Қолдану Топпен жұмыс | 8 мин | 1-топ «Көңілді қыс» сурет салу 2-топ Семантикалық карта 3-топ «Мен қармын»образға кіру 4-топ «Қыс» сөзін топтастыру | Топпен жұмыс,постер қорғау |
Талдау Ой толғаныс | 3мин | Сөздік диктант Қыс, боран, қырау, тұман, жел, суық, аяз, саптама,ішік,тұмақ | Өздік жұмыс жасау. |
Жинақтау Сабақты қорытындылау Кері байланыс | 2 мин | «Бес саусақ» | Сабақ бойынша кері байланыс жасау. |
Бағалау | 2 мин | Табыс критерийлері | Оқушылар өзді-өзін бағалайды |