Ахмет Байтұрсынов «Екі шыбын»

Сабақтың  тақырыбы:Ахмет Байтұрсынов «Екі шыбын»
Сабақ мақсаты:А.Байтұрсынов туралы мағлұмат беру. Мысалды түсініп, мәнерлеп оқуға, мазмұнын баяндауға дағдыландыру. Сын тұрғысынан ойлау қабілітін дамыту. Кейіпкерлерге меніздеме, сипаттама бере білуге төселдіру. Диалогтық оқыту әдісін қолдану
Оқыту нәтижесіОйды жүйелі жинақтауға, топта бірлесіп жұмыс жасауды, пікір алмасуды біледі. Автордың негізгі ойын түсінеді.
Әдіс тәсілдерСұрақ жауап, АКТ диалогтық оқыту суретсалу топтық жұмыс, СТО технологиясының әдістері.
Негізгі дерек көздеріА.Байтұрсынов портреті, сызбалар, смайликтер, слайдтан суреттер, білім ағашы т.б
Сабақтың барысы1.Үйымдастыру кезеңі

Психологиялық сәт, топқа бөлу,

2.Үй тапсырмасын әр топтан сұрақ қою арқылы сұрау

1 топ. А.Байтұрсынов кім?

2 топ Әңгіме неліктен Ақкөл жағасында деп аталады

3 топ А.Байтұрсыновтың әңгімедегі жұмбақтарын жатқа айту

4 топ Әңгімедегі жаңылтпаштарды жатқа айту

Миға шабуылШыбын туралы жұмбақ шешу

1.Иісшіл- ит емес

Ұшады –құс емес

2. бар жұмысы ермегі

Талмай қанат қағады

3. Еңбекті қош көрмейді

Жат ыдысты бағады (шыбын)

 

Жаңа сабақМұғалімнің кіріспе сөзі.

Біз шыбын туралы не білеміз? (шыбын туралы өз ойларын айтқызу)

Тақырыппен таныстыру.

А.Байтұрсыновты слайдтан суретин көрсетип таныстыру.

Мысалды әр топ іштей түсініп оқу.

Түсініксіз сөздерді түртіп алу.

Шынжырлап тізбектеп оқыту

Тапсырмалар1 топ Венн диаграммасына екі шыбын салыстыру

2 топ Шыбын туралы әңгіме (эссе жазу)

3 топ Жақсы жаман  жайлы мақалдар айту, жазу

4 топ мысал мазмұнына сұрақтар дайындау.

 

Дәптермен жұмыс Сөздік жұмысы: шылауында –біреудің ырқында жетегінде .
Сергету сәтіМузыка әуенімен қимылдар жасап  серігу
Тапсырма Барлық төрт топта мысалдың мазмұнына сурет салады.
Рефлексия (кері байланыс)Екі жұлдыз бір тілек оқушылар өз ұсыныстарын жазады.
БағалауЖиынтық баға қою
Үй тапсырмасыМысалды мәнерлеп мазмұнына түсініп оқу