Заттың санын білдіретін сөздер.
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім |
Сабақтың атауы | Заттың санын білдіретін сөздер. | ||
Мақсаты | Сөйлем ішінен заттың санын анықтайтын сөздерді табу. Сұрақтар қою. Өлеңді жүгіртіп оқиды. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: инсерт , әткеншек, Сөйлем ішінен заттың санын анықтай алады. Заттың санын анықтайтын сұрақтар қоя біледі. Өлеңді жүгіртіп оқу. | ||
Күтілетін нәтиже | |||
+Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Қызығушылықты ояту | I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау. II.Үй тапсырмасын сұрау «Әткеншек » әдісі арқылы екі шеңбер құрып , сыртындағы шеңбер сұрақ қояды . Ішкі шеңбер жауап береді . Топқа бөліну . Жасырылған сандарды табу арқылы 1,2,3,4 топқа бөлінеді.
III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі Заттың атын , қимылын , сынын білдіретін сөздерге сұрақ қойдыру. IV. Мақсат қою кезеңі:-Заттың санын білдіретін сөздер деген қандай сөздер? Бір, екі, үш бұлар нені білдіреді?-санды. Мысал келтірейікші.Алмас театрға екі билет сатып алды.
| Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | |
Мағынаны тану | Мұғалім бағыттаушы , бағытталушы ережені өзі меңгереді. Қанша? Неше? Нешінші? Сұрақтарына жауап беретін сөздер заттың санын білдіреді: бес, он, отыз, жүз, екінші, елуінші. Оқулықпен жұмыс : «Он саусақ » өлеңін оқиды. Қалған оқушылар «инсерт» әдісі бойынша сандарды анықтайды. Сәйкестендіру тест | ||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, Саңырауқұлақ тереді. Кездесті, міне, керегі: Екеуі қайың астынан. Біреуі терек қасынан. Қанша олар болмақ есепте, Тоқылған салса себетке? 3 Математикалық жұмбақтар шештіру санын анықтату. | Ой сергітеді,шашағандары басылады | |
Ой толғаныс | 135-жаттығу . Сурет бойынша әңгіме құрау. VI.Бекіту кезеңі. Сан есім дегеніміз не?-Қанша?Неше?Нешінші сұрақтарына жауап беретін сөздерге мысал келтіру.
| ||
Үйге тапсырма | Мәнерлеп оқу 175 бет.
| Күнделіктеріне жазып беремін | |
Бағалау | Өзін-өзі бағалау
| Бағалау парақшасын толтырады. | |
Кері байланыс | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |