Көп таңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша бөлу тәсілін пысықтау. Қалдықпен бөлуге тапсырмалар орындау

Бекітілді
III тоқсанКүні:

22.01.15ж.

Сабақ

№78

Уақыт: 45минутПән:

математика

Сынып:

4«В»

Сабақтың тақырыбыӨткенді пысықтау
Ресурстаринтерактивті тақта, сандық макеті, кестелер,сызбалар,суреттер, маркерлер
Сабақтың міндетіКөп таңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша бөлу тәсілін пысықтау. Қалдықпен бөлуге тапсырмалар орындау.
Сабақтың мақсатыЭксперименттік тапсырмалар орындату арқылы логикалық ойлау қабілетін дамыту
Күтілетін нәтижеОқушы сабақтың соңында:

·                                                                                Топтасып жұмыс істей білуге үйренеді;

·                                                                                Өз ойын еркін жеткізе біледі;

·                                                                                Шығармашылық қабілеті дамиды;

·                                                                                Логикалық ойлау қабілеті дамиды.

Негізгі идеялар·         Бұл сабақтың негізгі идеясы тақырыпты СТО стратегиялары  арқылы өздігінен түсінуін және тақырыпты меңгеруде өз ойларын еркін айтуын қалыптастыру.
Пән аралық байланысгеометрия, сызу, қазақ тілі
Тапсырмалар1-тапсырма.  «Ой қозғау». «Сиқырлы сандықша» тапсырмасын ауызша орындау.
2-тапсырма. Топтық тапсырма. Кесте бойынша есеп құрастыру.
3-тапсырма.  «Дана үкі» тапсырмасы.
Кейінгі тапсырма«Жалқаубекке көмектесу» Өрнектің мәнінен жіберген қатені табу.

 

Сабақтың кезеңдеріМұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіУақыты

(мин)

ҰйымдастыруСәлемдесу.  Оқушыларды түгендеу,  назарларын сабаққа аудару. Топ ережелерімен, бағалау критериімен таныстыру

 

Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Топқа бөліну.

 

 

2

 

 

 

 

 

 

ТұсаукесерҮй тапсырмасына берілген 19-бет № 8 тапсырманы тексеруҮй тапсырмасына берілген 19-бет № 8 тапсырманы  көрсетеді3
Негізгі

бөлім

1-тапсырма. «Ой қозғау»

1-слайдта жазылып тұрған өрнектің мәнін сандықшадан тапқыздырып тұсына қойғызу.

 

Әр топ өздеріне берілген тапсырманы орындайды.

Тақтадағы өрнектің мәнін сандықшадан алып қояды.

 

 

2

 

 

 

Тапсырма2-тапсырма.

Топтық тапсырма

Кестеге сүйеніп әр топқа бөлінген формула бойынша есептің шешуін тапқызу.

 

 

3-тапсырма «Дана үкі»

тапсырмасы

Оқулықтағы есепті оқытып, шешуін тапқызу.

 

Сергіту сәті «Жұмыр қылыш»

Есептерді шығару. Белсенділік таныту. Жинаған білімдерін қолдану.

 

 

 

 

Есеп мазмұнымен танысып шешуін табады.

 

 

5

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

2

4-тапсырма.

Жалқаубекке көмектесу.

Жіберген қателерін түзету.

 

5-тапсырма

«Қай топ шапшаң?»

Берілген өрнектің бөлінгішін тапқызу.

 

6-тапсырма

Топтық тапсырманы ауызша орындату.

Геометриялық тапсырмаларды орындату.

 

7- тапсырма

Дүкенге саяхат

Төлем қағазы бойынша балалар бөлмесіне қандай жиһаздар жинағы сатып алынғанын анықтату.

Сатып алынған заттардың бағасын есептету.

Өрнектің мәнінен жіберілген қатені түзейді.

 

 

 

Өрнектің бөлінгішін табады.

 

 

Параллель түзулерді табады.

Параллель түзулер туралы ережені еске түсіреді.

 

 

 

Өз беттерімен есептейді. Нәтижесін шығарады.

 

6

 

 

 

 

5

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

3

Рефлексия«Екі жұлдыз, бір тілек»Оқушылар (Екі жұлдыз-екі ұнаған нәрсе (жұмыс туралы);

Тілек – жақсартуды қажет ететін нәрсе) айту

4
Үй тапсырмасы20-бет №5 беру.Үй тапсырмаларын күнделіктеріне жазып алу2