Көбейту амалы бар теңдеулерді шешу

 АптаКүн 30.09.14ж 
Сабақтың тақырыбы:Көбейту амалы бар теңдеулерді шешу
Ресурстар:Интерактивті тақта ,оқулық,маркер, стикерлер,бағалау бетшесі
Міндеті:·        Көбейту  амалдары бар теңдеулерді шеше алу

·

 

Мақсаты:Көбейту амалы бар теңдеулерді шығаруды түсіну
Тапсырмалар1-тапсырма.                                №2 Теңдеулерді шешу                               № 3-8 Сынық сызық сызу

5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

 

 

2-тапсырма  №5-6-7 Шартты есептерді шығару

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау

 

 

Сергіту сәті. Қимыл-қозғалыс жасау3- тапсырма. № 11 тест түрінде берілген тапсырмалар

2-модуль.Сыни тұрғыдан ойлау модулі.

 

 

 

Оқу нәтижесі:Сабақ аяғында оқушылар:

— Көбейту амалы бар теңдеулерді шеше алады

-Салыстыру, талдау, жинақтап қорыту, дәлелдер келтіру, шығармашылық ойлауын дамытады.

Түйінді сөздер:Көбейту кестесін білу

 

Сабақтың жүрісі:
Сабақтың этаптары:Мұғалім мен оқушының іс-әрекетіМодульдер мен уақыт
Ұйымдастыру

Сыныппен байланыс орнату

 

 

Өткен сабақты еске түсіру

 

Топқа бөлу

 

 

 

 

Сыныптың білім деңгейін анықтау

 

 

Жаңа сабақ  тақырыбына байланысты сұрақтар:

1.Ұйымдастыру бөлімі.

Оқушылармен амандасу.

Оқушыларды түгендеу.

Амансың ба Алтын күн!

Амансың ба Көк аспан»

Амансың ба Достарым!

Сендерді көрсем қуанам!

 

Үй тапсырмасын сұрау:

Көбейтудің белгісіз компоненттерін қалай табамыз?

— Көбейтудің белгісіз компоненттерін табуға мысал келтір?

 

Оқушылар фигуралар арқылы 5 топқа бөлінеді.

Сынып ережесін шығару.

-Мұғалімді тыңдау

-Бірін- бірі тыңдай білу,

-Уақытқа бағыну

-Қысқа-нұсқа сөйлеу

-Марапаттау

Мұғалім:

-2 см шаршының периметрін тап?

-2-ні 2 рет қос?

-2 мен 2 нің көбейтіндісі?

Оқушы:

Оқушылар шаршының периметрін тапты

— 2 ні 2 рет қосып,4екенін айтты

-2 мен 2 нің көб-сі 4 екенін айтты

 

Мұғалім:

-Тапсырмалар беру:

-Екі-екіден неше рет бар?компаненттерін ата

6 да үш-үштен неше рет бар?Не шықты

 

Оқушы: Өз ойларын,білетіндерін ортаға салды

 

 

2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

 

 

 

 

4 минут. 1-модуль.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Диалог

 

 

2-минут.1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Топқа бөлу

 

 

 

 

 

 

5 –минут. 1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

 

 

Сабаққа кіріспе

Сабақ әрекетін

қызықтыру.

 

 

 

Сабақ мақсатын анықтау.

 

 

 

 

 

 

Оқулықпен

жұмыс

 

 

 

 

Түсіндірме /оқушылардың түсініктерін байқау мақсатында/

Тұсаукесер .

Сөзжұмбақ шешу

Көбейту амалына берілген теңдеулер көрсету.

Слайдты тамашалап, сұраққа жауап беру.

-Олай болса осы  көріп отырғандай бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыздың мазмұны қандай тақырыпта болады деп ойлайсыздар?

Оқушы:-Көбейту амалына қатысты теңдеу  екенін айтады.

Үйрену мақсаты мен табыс критерийін анықтау

Мұғалім мен оқушылар  бірге сабақ мақсаты мен критерийлерін құрады.

Жүргізіп,түсініп оқуы

-Өз ойын жүйелі жеткізуі

-Топта белсенді жұмыс жасауы

-Сұрақтарға қысқа нұсқа жауап беруі

 

1 .Теңдеуді шешу:

2 .Өрнек құру :                                                                3. Шартты есеп                                                                                            4. Сынық сызық сызу

 

 

Мұғалім:

-Көбейту амалдары бар теңдеулерді қалай шешеміз?

-Мысалдар келтіру?

-Компаненттерін айту?

 

5-минут. АКТ   модулі.

Интерактивті тақта

 

 

5-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

 

 

2 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

 

 

 

 

 

10 минут. 1- модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Диалог.

 

Сабақ мақсатының жүзеге асуы

Түсіну кезеңі

 

 

 

Талдау

 

 

Сергіту сәті

 

Қиындықтар мен түсінбеушіліктер

Формативті бағалау:

1-тапсырма.

І топқа. Теңдеу шешу

ІІ топқа. Өрнек құру

ІІІ топқа. Кесте толтыру

ІV топқа Сынық сызық сызу

V топқа Амалдарды орындау

 

 

№5-6-7 Есеп шарттарын құру,талдау ,шығару

 

 

Оқушылар мұғаліммен бірге сергиді.

 

Түзету жұмыстары , сұрақтар

 

 

 

Оқушы өзін -өзі, топты бағалайды, мұғалімнің  жеке оқушыны бағалайды.

5-минут. 5- модуль.Талантты және дарынды балаларды оқыту.

.

 

 

2-минут. 6-модуль Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

 

 

 

 

 

 

1минут.3- модуль. Оқыту үшін бағалау модулі.

РефлексияСонымен балалар бүгінгі сабағымыз ұнадыма?Ұнаса түстер арқылы көрсету.(Кызыл түс-өте жақсы,сары –жақсы,жасыл-орташа)2 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.
Келесі тапсырмаТеңдеулер шешу №111 –минут. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Қалай оқытуды үйрету.