Қысым, қысым бірліктері

 

7сынып28.01 
Сабақтың тақырыбыҚысым, қысым бірліктері
Мақсаты Таным белсенділігін арттыра отырып, ынталандыру үшін, іс-әрекеттерін тиімді ұймдастыру арқылы тақырыпты ғылымилылығымен қатар, өмірмен байланыстыра отырып түсіндіру сын тұрғысынан ойлауға үйрету
Жұмыс нәтижесі  Қысым ұғымын  өмірмен байланыстыра мысалдар келтіріп дәлелдейді.
Сілтеме 
Негізгі идеясы Қысым, қысым бірліктері   бойынша мағлұмат алады.
Қолданылған әдістері мен тәсілдеріТест жұмысы

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО

Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;

РесурстарПостер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа  материалдар, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты45 минут

 

 

Сабақ жоспары1.     Ұйымдастыру:  топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою

2.     Сабақ барысы:  Блум таксаномиясы бойынша

3.     Рефлексия

4.     Үйге тапсырма

Үйге тапсырмаЖеке тапсырма        Бес жолды өлең құрастыру

 

Ойлау

ды

Блум

Бойын

ша жіктеу

МақсатТапсырма түрі.

Түрткілер.

НәтижеБағалау
Критерий

лер

Дескрип-торҰпайЖиын-тық баға
БілуҮй тапсырмасы

«.Масса мен күш » тарауы  бойынша

білімін анықтау. Қызығушылы-

ғын ояту.

 

Тест 1-нұсқа

2- нұсқа

Сұрақтарға жауап беру арқылы қызығушы

лығы

оянады, білімін көрсетеді.

Білім көлемін зерделеу

 

Сұраққа   толық жауап берді3
Сұраққа жартылай жауап берді2
Сұраққа  нашар жауап берді1
ТүсінуОқулық мәтінін игерту

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Оқулық бойынша топтық жұмыс ДжигсоТақырыптың басты идеясын табуТақырыптың басты идеясын табуТапсырманы толық орындады3
Қателіктері болды2
Мүлдем орындай алмады1
Қолда

ну

Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау дағдысын қалыптастыру.Қысым тақырыбына постер қорғау

 

Сергіту  сәті

Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.

Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптасты

Ру

Қалыптасқан3
Толық емес2
Қиын1
Талдау Тақырыпқа сәйкес тапсырма орындау,

ой шешімін табу.

1.     Қысымды қалай анықтайды?

2.     Қысымның қандай бірліктерін білесіңдер?

3.     Қысымды арттырп немесе кемітуге болама?

4.Шаңғысыз жүргенде адам неліктен қарға омбылайды

Салыстыру арқылы пікірталасқа түседі.Пікірталас

қа түсу

диалог құрып,қорытынды жасай

ды

3
тек диалог құрайды2
жұмысқа қатыспайды1
Жинақ

тау

Бірлік болмай тірлік болмас.№1 топ. 100 см2 ауданға 50н күш әрекет етеді. Қысымды анықта.

№2 топ. Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 78 Н, оның шаңғысының ұзындығы 1,95 м, ал ені 6 см. Қар бетіне түскен қысымды тап

№3 топ 14 жатт 1

№4 топ 14 жатт 2

Қажеттілігін салыстыра нақтылайдыЖағдаяттан шыға білу құзыретіТолық шықты3
Қиналды2
Шаға алмады1
БағалауДүниетанымын кеңейту.Класстер–құрастыруОйланып шешім қабылдайды, ізденеді.Логикалық ойыКреативті3
Ойы жүйелі, тың ойы емес2
Жалпыға ортақ ой1