Жылулық қозғалыс. Броундық қозғалыс. Диффузия
Сабақтың тақырыбы: Жылулық қозғалыс. Броундық қозғалыс. Диффузия
Сабақтың мақсаты : Оқушыларға жылулық қозғалыс туралы мәліметтерді оқытудың жаңа әдіс –тәсілдерін пайдалана отырып, меңгерту.
Міндеттері: 1.Ынтымақтастықта жұмыс жасауға үйрету
2.Әр оқушының бойында өз ойын топ ішінде еркін жеткізу дағдысын қалыптастыру
3.Шығармашылық қабілеттерін ояту
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:Топтық жұмыс , СТО стратегиялары «Миға шабуыл», Тест – бақылау.
Ресурстар: флипчарт, оқулық,компьютер, интерактивті тақта
Сабақтың барысы :
№ | Ойлаудың жіктелуі (Б.Блум бойынша) | Мақсаты | Түрткі | Нәтиже |
1 | Білу | Жылулық құбылыстар туралы жалпы түсініктерін білу | Тренинг жүргізу
| Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2 | Түсіну | Жылулық, броундық, диффузия құбылыстары туралы білімдерін анықтап, түсініктерін кеңейту
| АКТ ны пайдалана отырып,электронды оқулықтан видео көрсету | Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді |
3 | Қолдану | Топтық жұмыстарын талдау | І топ Броундық қозғалыс туралы тәжірибе көрсетеді ІІ топ Диффузия құбылысына тәжірибе көрсетеді
| Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады |
4 | Талдау | Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды | Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
| Салыстырады, сараптайды |
5 | Жинақтау | Жылулық қозғалыс туралы алған білімдерін жинақтайды | Топтарға тапсырма беру. І топ. ІІ топ. Тест жұмысын орындайды | Білімдерін жинақтайды, сараптайды |
6 | Бағалау | Жылулық қозғалыс туралы ой түйіндеу | Оқушылар рефлексия жазады | Оқушылар тұжырым жасайды
|
Сабақтың тақырыбы: Ішкі энергия. Дененің ішкі энергиясын өзгерту тәсілдері
Мақсаты:
- Білімділік мақсаты: дененің ішкі энергиясы ұғымын беру және ішкі энергияның өзгеру жағдайларын қарастыру; оқушылардың сұрау, талдау жасау қабілеттерін дамыту;.
- Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны бақылау.
- Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:Топтық жұмыс , СТО стратегиялары
Ресурстар: оқулық,компьютер, интерактивті тақта, презентация
Сабақтың барысы :
№ | Ойлаудың жіктелуі (Б.Блум бойынша) | Мақсаты | Түрткі | Нәтиже |
1 | Білу | Дененің ішкі энергиясы туралы түсінік беру. | Презентация
| Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2 | Түсіну | Оқушылардың бұрын алған білімін ескере отырып, төменде көрсетілген қысқа мерзімдік өзіндік жұмысты орындау | АКТ ны пайдалану | Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді |
3 | Қолдану | Топтық жұмыстарын талдау | Тәжірибе жасайды | Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады |
4 | Талдау | Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды | Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
| Салыстырады, сараптайды |
5 | Жинақтау | Дененің ішкі энергиясы туралы алған білімдерін жинақтайды | Топтарға тапсырма беру. І топ. ІІ топ. Есептер шығарады | Білімдерін жинақтайды, сараптайды |
6 | Бағалау | Ішкі энергия туралы ой түйіндеу | Өзара бағалау | Оқушылар тұжырым жасайды
|
Сабақтың тақырыбы: Жылу берілудің түрлері
Мақсаты:
- Білімділік мақсаты: оқушыларды жылу берілудің бір түрі-жылу өткізгіштік құбылысымен таныстыру және заттың молекулалық құрылымы негізінде оның физикалық мәнін ашып кәрсету; оқушылардың бақылау, салыстыру және талдау жасау қабілеттерін дамыту;
- Дамытушылық мақсаты: Оқушылардың білім деңгейін және білім мазмұнының тұрақтылығы мен оны игерудегі іскерлік пен дағдыны бақылау.
- Тәрбиелік мақсаты: Адамгершілікке, ұқыптылыққа, алғырлыққа, отансүйгіштікке, табиғатты аялауға, сыйластық пен әдептілікке баулу.
Сабақтың түрі: Жаңа білімді меңгерту
Сабақтың әдіс- тәсілдері:СТО стратегиялары
Ресурстар: оқулық,компьютер, интерактивті тақта, презентация
Сабақтың барысы :
№ | Ойлаудың жіктелуі (Б.Блум бойынша) | Мақсаты | Түрткі | Нәтиже |
1 | Білу | Жылу берілудің түрлерімен таныстыру | Презентация
| Сұрақ –жауап арқылы, түсінік беру
|
2 | Түсіну | Жылу берілудің түрлерімен танысады. Жылуөткізгіштік, конвекция және сәуле шығару ұғымдарымен танысады | АКТ ны пайдалану | Ойын жеткізеді, түсінігі кеңейеді |
3 | Қолдану | Топтық жұмыстарын талдау | Тәжірибе жасайды | Теорияны тәжірибеде үйлестіре алады |
4 | Талдау | Жасаған тәжірибелерін әр топ талдайды | Әр топ бүгінгі тақырып бойынша жаңа мағлұмат іздейді (ұялы телефон, ғаламтор пайдалану)
| Салыстырады, сараптайды |
5 | Жинақтау | Бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін жинақтайды | Топтарға тапсырма беру. І топ. ІІ топ. Есептер шығарады | Білімдерін жинақтайды, сараптайды |
6 | Бағалау | Жылу берілу туралы ой түйіндеу | Өзара бағалау | Оқушылар тұжырым жасайды
|