Зертханалық жұмыс №3: Маятниктің көмегімен еркін түсу үдеуін анықтау.
9 «А» сынып. ФИЗИКА.
Ашық сабақ.
Сабақтың тақырыбы: Зертханалық жұмыс №3: Маятниктің көмегімен еркін түсу үдеуін анықтау.
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өзіндік тәжірибені жасау барысында өтілген тарау бойынша білімдік және біліктілік ойларын қалыптастыру, ойлау қабілеттерін арттыру, танымдық қабілеттерін дамыту.
Оқу мен тәрбиелеу міндеттері:
- Оқушылардың физика пәніне танымдық көзқарастарын нығайту.
- Табиғатқа сүйінішпіліктерін арттыру.
- Пәңге қызығушылықтарын арттыру.
Сабақ түрі: Дәстүрлі-көрнелік
Әдіс – тәсілдер: Топтық
Құрал-жабдықтар: Оқулық, электрондық оқулық, физикалық көрнелік аспаптар, бейнекөрнелік.
ЖОСПАР:
- Ұйымдастыру
- Техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.
- Жұмыс барысымен таныстыру.
- Зертханалық жұмысты орындау.
- Үй тапсырмасын беру.
Сабақ барысы:
- Оқушыларды түгелдеу
- Техника қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.
III. Жұмыс барысымен таныстыру: БЕЙНЕ СЛАЙД.
Құрал жабдықтар: Штативтер, 1 м ине жіп, сақиналы тұрғылар, секундомер( секунд тілшесі бар сағат).
- Зертханалық жұмысты орындау: Визуалды бақылау.
Назар аудару*
- Кестені сызу.
- Формулаларды есеп нәтижелерін шығаруға дұрыс пайдалану.
- Өлшеу дәлдігін дұрыс бағалау.
- V. Қорытынды шығару: Үй тапсырмасын беру: Өлшеу дәлдігін есептеп шығару, қорытындысын жасау «Не істедік? Нені үйрендік?»
Критериялық бағалау парағы 9 сынып .
Тарау:«Тербелістер»
Оқушының аты-жөні: _______________________________________
күні |
Тақырып | Карточкамен жұмыс, оқулықпен жұмыс | Фомрмуланы жазуы,ережесін айталуы
| Өрнегін жазуы, оны атап білуі
| Есептерді шешу барысы, оның нәтижесіне жетуі | Алған ұпайы | Бағасы |
A | B | C | D | ||||
1 | |||||||
2 | |||||||
3 | |||||||
4 | |||||||
5 |
Критериялар:
Критериялар | жауаптары толық | Жауабында қателіктер болса | Көмекпен берген жауап болса | Жауабы жоқ |
A | 5 | 3 | 2 | 0 |
B | 5 | 3 | 2 | 0 |
C | 5 | 3 | 2 | 0 |
D | 5 | 3 | 2 | 0 |
Жалпы ұпайы: | 20-18 | 17-12 | 11-6 | 5-0 |
Алған бағасы: | «5» | «4» | «3» | «2» |
Зертханалық жұмысты бағалау парағы:
күні |
Тақырып | Жұмысты орындау барысы (жазуы,ереженің сақталуы) | Фомрмуланы жазып білуі
| Есептеу барысы, оның нәтижесіне жетуі | Қорытынды жасау барысы | Алған ұпайы | Бағасы |
A | B | C | D | ||||