Сәулет өнері
Тақырыбы: Сәулет өнері
Сабақтың мақсаты:
| Сәулет өнері жайлы мағұлматтар жинату. Оқушыларды сыни ойландыру арқылы сәулет өнерін ұғындыру. Алған білімдерін сурет салу барысында қолдануға, әсемдікке, ұқыптылыққа үйрету. | ||
Әдісі: | Сыни ойландыру, топпен жұмыс, бірін-бірі бағалауға үйрету. | ||
Уақыты | Мұғалім іс-әрекеті
| Оқушылар іс-әрекеті | Ресурстар, көрнекі құралдар |
Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі | |||
2 мин
| Оқушылармен сәлемдесу. Топқа бөлу (өткен сабақта құрылған топтар бойынша отырады ) | Оқушылар 3 топқа бөлінеді | |
2. Үй жұмысын тексеру | |||
8 мин
| 1. Салған суреттерінен ерекше, талапқа сай салған оқушыны анықтау.
| Оқушылар әрқайсысы үй тапсырмаларын ортаға қойып ішінен ерекше салынған суретті тауып,тақтаға іледі, себебін айтады. | |
2. Топқа берілген Бәйтерек, Ханшатыры, Думан ғимараттары жайлы мағлұматтарын сұрау. | Әр топ өздеріне берілген тапсырмалары бойынша кім не жинақтады сол бойынша айтады. | ||
3.Үй тапсырмасы бойынша өздерін бағалату үшін оқушыға сұрақтар қоямын. | Оқушылар берілген сұрақтарға жауап бере отырып, біріне-бірі баға береді. | ||
1. Кімді қалай бағалар едің? 2. Себебі? Неге? | |||
3. Жаңа сабаққа ену | |||
5 мин | 1. Жаңа сабаққа ену мақсатында оқушыларға сыни ойландыру мақсатында сұрақ қоямын. | ||
Осы жасап келген тапсырмаларың өнердің қай түріне жатады? | Жасаған жұмыстары сәулет өнері екенін табады. | ||
2. Ендеше бүгінгі тақырыбымыз «Сәулет өнері» деп тақырыпты жазамын. | Интерактивті тақта. | ||
10мин | 3. Электронды оқулықтан сәулет өнері жайлы үзінділер көрсету. | Бар ынтасымен зер салып тыңдайды, көреді. | |
4. Көрген үзінділерді сұрақтар қою арқылы талдату. 1.Сәулет өнері дегеніміз не екен? 2.Сәуле өнері дегенде көз алдымызға не келеді? 3.Өздерің сәулет өнеріне анықтама беріп көріңдерші? | Сұрақтарға жауап береді. | ||
5.Сәулет өнерінің дұрыс анықтамасын көрсетіп, ал енді балалар өздеріңнің айтқан анықтамаларыңмен салыстырып көріңдер, сәйкес келетін жерлері бар ма екен? | Өз пікірлерін айтады, кемшіліктерімен жетістіктерін байқайды.
| Интерактивті тақта.
| |
4. Практикалық жұмыс | |||
10мин | Әр топқа әр түрлі фигуралар салынған парақтар тарату. | Оқушылар фигуралармен танысады. | Фигуралар салынған суреттер |
Осы фигураларды пайдалана отырып, топ болып сәулет өнеріне қатысты сурет салыңдар. | Топ болып жұмыс істеп сурет салады. Топта талқылай келе тілек білдірген оқушы суреттерін түсіндіреді. | Плакат, пламастер, акварель, түрлі-түсті қалам. | |
5. Сабақты бекіту | |||
5мин | Сабақтан не үйренгендерін анықтау үшін «Білемін? Білгім келеді? Үйрендім?» кестесін толтыртамын. | Өздері бүгін не білгені, үйренгені, нені білгісі келетіндіктерін жазады. | Кестенің үлгісі, ақ парақ. |
6. Бағалау | |||
5мин
| Топ лидеріне сұрақтар қою арқылы өздерін бағалату. | ||
Топ ішінде кім белсенділік көрсетті? Сурет салу барысында кім белсенділік танытты? Қандай пікір қосты? | Сұрақтарға жауап бере отырып өздерін бағалайды | ||
7. Үйге тапсырма | |||
Болашақ менің үйім тақырыбына сурет салу. |