«Оқушы ойы мен сөйлеу қабілетін дамытудағы диалогтың маңызы».

 

Коучинг сессиясының жоспары

Сабақ тақырыбы:«Оқушы ойы  мен сөйлеу қабілетін дамытудағы диалогтың маңызы».
Мақсат:Диалогтық оқытудың заманауи түсінігімен таныстыру.Диалогтің оқушы ойы,сөйлеу дағдысы мен таным деңгейіне тигізетін әсерін түсіндіру.
Сілтеме: 

Мұғалімдерге  арналған  нұсқаулық 98-102 бет

 

Оқу нәтижесі:Коучинг барысында мұғалімдер диалог, жоғары дәрежелі сұрақтарды құрастыруға үйренеді; диалог- оқушылардың сөйлеу, ойлаужәне таным дағдыларын дамытатын оңтайлы тәсіл екенін түсінеді.
Сабақта қолданылатын материалдар:Интербелсенді тақта, бейнероликтер,

флипчарт, стикер, маркер, бағалау парақтары, А4 парақтары

 

 

 

 

 

Сабақ барысындағы коуч пен  мұғалімдердің  іс-әрекеті:

 

І.  Жағымды психологиялық ахуал туғызу   

3 мин

Коучтың  іс-әрекетіМұғалімдердің іс-әрекеті
 

Сергіту сәті

Сергіту сәтін орындайды, жақсы көңіл-күймен  сабаққа ынталанады
Топқа бөлінуді ұйымдастыру

3 мин

 

Түстер арқылы (қою-ашық)

 Қатысушы мұғалімдер   2 топқа бөлініп, орындарына жайғасады.
Атжалман видеоролигін көрсету

5 мин

-Бейнежазбаның негізгі идеясы қандай?

-Сабақ не туралы болады деп ойлайсыздар?

Сұрақтарға жауап береді

 

 

ІІ. «Ой қозғау»

1 Егіздердің бір-бірімен сөйлесулерін көрсету

(5 мин)

— Сәбилер бір-бірін түсінді ме?

-Түсінуге қандай әрекет жасады?

-Бейнежазбаның негізгі идеясы қандай?

Бейнежазбалны көреді, ойларын  дәлелдейді.

 

2 «Диалог» тренингі.

5 мин

Үш жағдайда бір-бірімен әңгіме айтып көруді ұсыну. Тренингтің соңында қай жағдайда әңгімелескен ыңғайлы екенін айтуБірінші жағдай бір-біріне теріс қарап тұрып әңгімелесу, екінші жағдай бірі төмен, екіншісі жоғарыдан, үшінші жағдай бетпе бет.
ІІІ Диалогтың үш түрі

сұрақтардың дәрежелерімен таныстыру

10 мин

 

.Power Point презентациясын ұсынады.

 

Жаңа материалды тыңдайды.

(Бас бармақ арқылы бағалау)

Мультфильмінен үзіндіні көрсету

 

(10 мин)

 

— Осы бейнеролик үлгісінде диалог дайындаңыз

1 т Әңгіме — дебат

2 т Куммулятивтік -әңгіме

3т  Зерттеушілік әңгіме

Диалогтін 3 түрі бойынша диалог құру

Жұптық жұмыс

(Смайликтер арқылы бағалау)

Жасырын бейне

10 мин

«Мен  кіммің?»

 

Бір-біріне сұрақ қойып, диалогқа түседі, өзінің кім екенің анықтайды.

(А Ә Б В карточкалары арқылы бағалау)

Сергіту сәтіТүстер терапиясыӨздері таңдаған түстер арқылы мінездеме алады
   VІ.   Қорытындылау   Ақылдың 6 қалпағы» Диалогтік оқыту әдісі тиімді ме?»Жұптық жұмыс
БағалауСтикерлер арқылы бүгінгі сабақты бағалауБерілген бағанға өз стикерлерін жапсырады
VІII. Рефлексия

«Интервью алу»

(5 мин)

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін  кері байланысты интервью алу парақтарын таратып ұйымдастырады.

 

 

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын   интервью парағына жазып тапсырады.