Қозы. Өрісте. Жіңішке дауысты дыбыстар.

№21 сабақ Сабақтың тақырыбы: Қозы. Өрісте. Жіңішке дауысты дыбыстар.

Сабақтың мақсаты: а) Оқушылардың мәтіндер мен өлеңдерден жіңішке дауысты дыбыстарды табу арқылы тапсырмаларды орындау.ә)  Оқушыларды малдың төлдерімен танысу арқылы  алған білімдерін дамыту.б)  Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларды  ұқыптылыққа, реттілікке тәрбиелеу

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: қозының суреттері, жіңішке дауысты дыбыстар

Пайдаланатын әдіс-тәсілдер; сұрақ-жауап, түсіндіру

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен амандасу.Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу

Үй тапсырмасын тексеру:–Үйге қандай тапсырам берілді?-Үйге берілген тапсырманы кім оқып , талдап береді?

III. Мақсат қою кезеңі: -балалар біз сіздермен дауысты дыбыстарды еске түсірейікші-Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?

-Жіңішке дауысты дыбыстарға қай дыбыстар жатады?

-Жуан дауысты дыбыстарға қай дыбыстар жатады?

-Кім атап береді?

  1. Жаңа сабақ:-Бүгінгі өтетін сабағымыздың тақырыбы «Қозы», «Өрісте» әңгімесі мен өлеңді оқи отырып, жіңішке дауысты дыбыстарды табамыз.37-жаттығу. Сөздерді дауыстап оқып, көшіріп жазу.Жіңішке дауысты дыбыс әріптерінің астын сызу
  2. Жаңа материалды пысықтау:Ойын ретінде «Төлдердің енесін тап».

–Малдар қайда жайылады?

-Өрісте.

— Дұрыс .Ендеше келесі мәтін «Өрісте»Мәтінді түсініп оқып, оқушыларға тізбектей оқыту.

  1. Құрамында жіңішке дауысты дыбыстар бар сөздерді атау.

VI.Жаңа сабақты қорыту:1.Малды күту үшін не істеу керек?2.Малдарды бұрыннан ата-бабаларымыз қалай қастерлеген3. Оқушылар: «малды бастан теппе» деген нақыл сөзді қалай түсінесіңдер?

VII. Бекіту  Төрт түлік иелерін ата.

VIIIҮйге тапсырма, бағалау Төрт түлік мал туралы әңгіме құрап, жіңішке дауысты дыбыстардың астын сызып жазу

 

загрузка...
Loading...