Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу 2-сабақ

Пән:   математика

Сынып:  6

Күні:      ___________

Сабақтың тақырыбы:  Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу 2-сабақ

Сабақтың мақсаттары:

  • Білімділік: Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздікті шешу ережелерімен таныстыру және ережелерді пайдаланып есептер шығару дағдыларын дамыта отырып,өз бетінше еңбектену белсенділіктерін арттыру.
  • — өткен материалдарды талдай отырып,жаңа білімді игереді.
  • — мәтінмен ,ақпарат көзімен жұмыс жасайды.
  • — топта бір-біріне түсіндіреді, баяндай алды.

Қолданылған модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,сыни тұрғыдан ойлау, АКТ,оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Сабақтың әдіс-тәсілі: «Сергіту сәті», «Ой қозғау»,

 

Сабақтың әдіс-тәсілі: «Сергіту сәті», «Ой қозғау», «Жигсо»,

Сабақ кезеңіЖоспар мазмұныМұғалімнің ісәрекетіОқушының  ісәрекетіБағалауРесурстар
І. Кіріспе

2 мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

 

Топқа бөлу.

 

 

Оқушылармен амандасу. Түгендеу.Сабаққа даярлығын қадағалау.

Топқа  бөлу үшін оқушылардың қолдарына фишка тарату.

Топ спикеріне бағалау парағы таратылады, оқушы белсенділігін арттыру,алдағы жұмыстың алгоритімін түсіндіру.

Сабаққа дайындалады.

 

 

Фишкада жазылған тапсырмалардың жауабына байланысты топқа бөлініп отырады.

 

 

«Жақсы»,

«Жарайсыңдар»

Түрлі түсті қағаз, фишка
 

ІІ. Тұсау кесер

5мин.

 

 

 

Диалогтық оқу

«Ой қозғау»

 

Сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырады.

1. теңсіздікті шешу дегеніміз не?

2. Теңсіздікті мәндес теңдеуге қалай түрлендіреді?

3. Бір айнымалысы бар теңсіздіктер жүйесін щещудің алгоритмін айт

Оқушылар өткен білімдерін естеріне түсіреді.

 

Сұрақтарға жауап береді, алгоритм құрады

Оқулық,

Менталды

 

ІІІ.

Негізгі бөлім

30 мин.

 

Жаңа тақырыпты меңгеру. Бірмүше тақырыбы оқулықтың 233-23

беттерінде.

«ЖИКСО»стратегиясы арқылы меңгертіледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жұмыс жеке,жұптық.

Топтық

Жаңа білімді жинақтау сұрақтары.

 

Нақты тақырыпты мұғалім ақпарат көзін пайдалана отырып, түсінік алуына бағыт   беріледі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жаңа ақпарат бойынша практикалық, тапсырмалар береді,ізденіске жетелейді.

Сұрақтар қою.

 

«ЖИГСО» стратегиясы арқылы меңгертілді. Жұмыс жеке, жұптық , топтық.

«А»тобы «Теңсіздікті шешіңдер»

«В»тобы «Теңсіздікті  мәндес теісіздікке . келтіруге болады »

«С»тобы «х-тің қандай мәндерінде……. аталады »

«D» «БТеңсңздік құру» талдайды.

«E» оқиды, топта

Тақырыпты  оқиды, өзіне қажетті жазбалар, ескертпелер жасайды, жаңа ақпаратты қабылдайды, түсінеді. өз беттерімен ойларын ортаға салып, жаңа сабақ, жаңа идеяны жүзеге асыруға талпынады.

Топта оқушылар бір- біріне түсіндіреді. Әр топтың  топ басшылары шығып қорғайды. Топ оқушылар әр топ жұмысын тыңдап толықтыру жасайды.

Жаңа ақпаратты пайдаланып алдандығы материалдармен салыстыра қарайды (өзін өзі реттеу),тапсырманы орындауда барысында қолдану мүмкіндігіне ие болады.

Спикер  қорғайды,басқа топ толықтырады.

№1024,№1025,№1027

Топ басшысы топтағы оқушылар іс әрекетін бағалайды .

 

Оқулық,

А3 форматы, менталды карта, маркер

ІV Қорытынды

8 мин.

 

 

Шығармашылық жұмыс.

 

 

Рефлексия.

 

Үйге тапсырма

1026,1029,1031

 

Тапсырмаларын беремін.

 

 

 

-Сабақтың маған бергені ….

-Қиын болды…

-Менің істегім келеді…..

Алған білімді қолдана алу мақсатында шығармашылық жұмыс жүргізіледі оқушы жеке жұмыс жасайды,топта талдайды.

Оқушылар стикерлерге бүгінгі сабақтан алған әсерлерін жазады.

Топ басшылары, мұғалім.Стикерлер

Бағалау парағы