Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы

69
Пәні алгебрра сыныбы 11
Тақырыбы: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралы
Мақсаты: Нақты көрсеткішті дәрежелік функцияның туындысы мен интегралын таба білуді жетілдіру.
Міндеті: 1.Туынды, интеграл,алғашқы функция ережелерін есептерде қолдана білуге бағыттау.
Күтілетін нәтиже ҰБТ-да кездесетін туынды,интеграл есептерін шығара білуді дамыту
Ресурстар Оқулық, тест кітапшасы
Сабақ кезеңдері Мұғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті бағалау
1.Ұйымдастыру

(3мин)

1.Көңіл күй тренингі

«Жақсылықтың бастауы амандықтан

басталады» оқушыларды шеңберге тұрғызады.

Сәлематсыздар ма деген сөзді

3 түрлі темппен айтқызу.

2.Топқа бөлу тренингі әр түрлі топқа

бөліну.

Оқушылар шеңберге тұрады. Бір-біріне амандасады. Сәлематсыздар ма!

1.Сәл төмен дауыс.

2.Сәл жоғарлатып.

3.Анық,кең амандасу.

Билет суырып 3 топқа

1.Каспий банк, 2.Халық банк, 3.Нұрбанкке бөлініп отырады, әр топтың президентін сайлайды.

2.Үй тапсырмасын

тексеру (3мин)

Іс тәжірибеден өту

1.Туынды

2.Интеграл

3.Алғашқы функция тақырыптарының формулаларын жаздырады..

 

Топ президенттері конверт суырады.

1)әр топ (1,2,3)өздері білетін , жаттаған

формулаларын жазады.

2)Топ жұмыстарын өзара ауыстырып интерактивті

тақтада көрсетілген

дұрыс жауап пен тексереді. Топтың

өздеріне қайтарып, топ президенті

бағалау парағының, үй тапсырмасын

тексеру бөліміне ұпай түсіреді.

3.Ой қозғау

(7мин)

ІІ.Депазит ашу. Конверттегі есепті ауызша, жазбаша

орындау. 1.Деңгейлеріне қарай

топтағы оқушыларға есептерді таңдатады.

Қатесіз орындаған банкке өсіммен ақша

Береді.

1.Деңгейлеріне қарай орындайды.

2.Әр топ жеңіл есептерді ауызша айту. Қиындау

болған есепті тақтаға орын-

дайды. Топ президенті бағалау пара-

ғына ұй тапсырмасы бөліміне ұпай

түсіреді.әр топ бір-бірін тыңдап,

тексеріп, бір-бірін бағалайды.

Критериялды бағалау.

 

4.Мағнаны ашу

(15мин)

ІІІ.Бонус

1.Туынды, интеграл формуласын жаңа

сабақта пайдалана білуге бағыттайды.

1.Әр топтан оқушылар тақырыптың

Деңгейлік есептерді тақтаға орындай-

ды.

2.Топ басшысы жаңа тақырып бөліміне

ұпай түсіреді.

Критерия бойынша бағалау
5.Ой толғаныс

(10мин)

ІУ. Несие беру (тест)

ҰБТ сынағының кітапшасынан

құрастырылған есептерді ұсынады.

1.Интеграл 2.Алғашқы функция

3.Туынды

Әр топ өздеріне берілген тақырыпқа

сай есептерді шығарады. Жұмыстарын

өзара ауыстырып, интерактивті тақтада көрсетілген

дұрыс жауаптармен тексе-

реді. Бекіту бөліміне ұпай түсіреді.

Критериялды бағалау
6.Бағалау Бағалауды қорытындылауды ұсынады. Президенттер барлық ақшасын есептей-

ді. Жинақ қорын айтады.

Критериялды бағалау
7.Үй тапсырмасы Үй тапсырмасы беріледі. 1.Оқулықтан тапсырманы жазып алады.

2.Осы тақырыпқа байланысты тест есептерінің

номерін жазып алады.

8.Кері байланыс Әр оқушыға стикер ұсынылады. Тақтаға

Туынды,интеграл,алғашқы функция плакатқа шеңбер

ілінеді.

Осы тақырыпқа байланысты түсінген тақырыбына

жапсырады.

 

 

 

Жұмыс түрі бағалау дискриторлар Ұпай(ақшалай)
Тәжірибеден өту Формулаларды жазу 1.Барлық жауап дұрыс 20-21

2.15-20формула

3.10-15 төмен

4.төмен

5000теңге

2000теңге

1000теңге

0

Бонус Ой қорыту 1.Жауаптарды дұрыс қатесіз шығару.

2.Есептерді шығару шапшаңдығы жетіспейд

і.сенімділігі аздау.

3.Формулаларды біледі, бірақ есепте жетек-

теу керек.

4.Уақыттан ұтылуы.

10000теңге

 

5000теңге

 

2000теңге

0

Депазит ашу Формулаларды пайдалана білу. 1.Барлық жауап дұрыс

2.Формулаларды пайдаланды, бірақ жауабы шықпады.

3.Формуланы жазған ,бірақ есепте пайдалана

білмеді

4.Бірде бір дұрыс есеп шығармаған.

10000теңге

5000теңге

 

1000теңге

 

0

Несие ашу Тест есептерін шығару 1. Барлық жауап дұрыс.

2. 2-3 қате

3. 4 қате

4. Бірде-бірі дұрыс емес.

10000теңге

5000теңге

1000теңге

0