1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті

Пәні:Қазақ әдебиетіСынып: 9Күні: 11.03.2014 жыл
Сабақтың тақырыбы: 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиеті

 

 № 1 сабақ
Сабақтың мақсаты:

 

 

 

1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша білу.

2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындау.

3.  Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырыптарына тоқталу

 

Күтілетін нәтиже:1. 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша біледі.

2. Осы кезеңдегі поэзия, проза, драматургия жанрларының ерекшелігін айқындай алады.

3. Жекелеген әдебиет өкілдерінің шығармаларының тақырып жағынан аша біледі.

 

Негізгі идеялар:

 

Сабақ барысында 1917 – 1956 жылдардағы қазақ әдебиетіне шолу жасай отырып, ұлттық құндылықтарымызды қастерлей білуге, адамгершілік пен ұлтжандылық қасиеттер қалыптасады.
Уақыт

мин

 Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекетіБағалауРесурстар
1Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу.Сәлемдесу.
2Топтық жұмысқа ұйымдастыруға дайындау.

 

Оқушылар  өтілген тақырыптар бойынша

3 топқа жіктеледі.

Қол шапалақтау арқылы мадақтау                                                                                                                                                                                                                   Қағаз қиындылары
         3Үй жұмысы.

 

Өткен материалдарды ашық сұрақтар арқылы

пысықтайды.

Мадақтау, формативті бағалау 
Жаңа сабақтың мақсатын айту, түсіндіру, толық ақпарат беру.«Деректер сөйлейді»  Тарихи деректер арқылы 1917 – 1956 жылдардағы тарихи оқиғалар мен қазақ әдебиетіндегі бағыттардың байланысын аша

біледі. Берілген тапсырмаларды бірлесіп,ауызбіршілікпен жұмыс жасайды

 Элек.оқулық

Ин.тақтасы маркер, плакат

Оқулықта берілген тақырып негізінде тапсырмаларды орындату1-топ. 1917-1956жж қазақ әдебиетіндегі поэзия саласы

2-топ. Проза саласы

3-топ. Драматургия саласына қатысты мағлұматтарды постерге жазады.

 

 

 

 Компьютер,  интер.тақтасы
Ой қорыту мақсатында әр топқа бөлек тапсырмалар мен  сұрақтар беріледі.Топ болып бір шешімге келіп  дәлелдейді.

Авторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды

 

Мадақтау, формативті бағалау. Инт. тақтасы, тапсырмасы бар парақшалар,

 

Жеке оқушылармен  жұмысАвторлардың шығармаларынан үзінділер оқиды

 

 

 

  

 

БағалауТоптар бірін-бірі бағалайды.

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Формативті бағалауКері байланыс парақшалары
Үйге тапсырма  Ж.Аймауытовтың өмірі мен шығармашылығы жайында ізденіп келу

 

  
Сабақтың сәтті тұстары  
Сабақтың сәтсіз тұстары